REPUBLIKA podáva podnet na poslanca SaS, ktorý porušil zákon


Hnutie Republika podáva podnet na udelenie pokuty pre poslanca zo strany Sloboda a Solidarita

Poslanec Republiky, Ondrej Ďurica, podáva ako člen Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií disciplinárny podnet na poslanca Miroslava Žiaka (SaS).

Ten celkom jasne a otvorene propagoval na Facebooku známy potravinársky výrobok len preto, že jeho výrobca sa na adresu nezaočkovaných ľudí vyjadril, že “majú sedieť doma”.

Predseda hnutia Republika, Milan Uhrík, pripomína, že poslanci majú zo zákona zakázané robiť akúkoľvek reklamu súkromným firmám a výrobkom a mnohí už boli za porušenie tohto pravidla v minulosti pokutovaní.

“Propagovaním vybranej firmy poslanec znevýhodňuje nestranných poctivých podnikateľov, ktorí politické otázky verejne nekomentujú a svoju politickú náklonnosť nijako nevyjadrujú.”

“Ide o drobnosť, ale pravidlá musia platiť pre všetkých rovnako! Papaláši ako poslanec Žiak šikanujú bežných ľudí za omnoho menšie veci. Budeme teda tejto darebáckej vláde šliapať po krku pri každej príležitosti. Až kým nepadne”

“Prepojenie vládnych nominantov na vybraných podnikateľov už začína biť do očí. Už absolútne nedokážu rozlišovať medzi ochranou verejného záujmu a súkromným biznisom. Aj toto už musí skončiť.”, píše na sociálnej sieti Milan Uhrík.