Lukáš Machala (REPUBLIKA): Hlúpy a zbytočný šovinizmus


“Mladí pomýlení Horthyovci a Nyilasiovci z juhoslovenského mesta Šamorín opäť potrebujú rozdúchať už takmer vyhasnutú národnostnú pahrebu.

Zjavne sa inšpirujú maďarskou extrémnou pravicou prvej polovice 20. storočia. Mladí spasitelia z občianskeho združenia Via Nova Somorja sa považujú za obyvateľov “Félvídéku”. Ministra vlády suverénnej Slovenskej republiky títo šovinistickí spratkovia poučujú a blahosklonne mu dovoľujú vyjadrovať sa v jeho “krajine” – rozumej Slovensku.

Ideologické vybavenie skupiny pomýlených a škodlivou veľkomaďarskou politikou nasiaknutých mladých ľudí mi prinajmenšom pripomína zmes národno-socialistických, protislovenských radikálnych revizionistických názorov.

Mám taký pocit, že niektorí slovenskí štátni občania maďarskej národnosti svojimi ideologickými východiskami ostali zaseknutí v 19.storočí. Máta ich revizionizmus a snaha o obnovenie tzv. Veľkomaďarska (Nagymagyarország). Majú pocit nadradenosti a božskej predestinácie a poslania vládnuť nemaďarským národom, národnostiam a etnikám v bývalom uhorskom geopolitickom priestore.

Halóóó – je 21.storočie! Slovensko, Rumunsko, Ukrajina, Srbsko, Chorvátsko či Rakúsko sú zvrchované národné štáty a žiadny z nich NEUVAŽUJE o obnove UHORSKA. Podotýkam Uhorska, nie Veľkého Maďarska, ako si ho maďarskí šovinisti svojvoľne a nehistoricky premenovali.

Pokusy o zasahovanie maďarskej štátnej moci do suverénnej česko-slovenskej a slovenskej jurisdikcie sú tu v podstate od roku 1918. Je to stále o tom istom…Trianon … Benešove dekréty…historické krivdy… bla bla bla bla bla

Jednostranná interpretácia spoločných dejín, nekritické vyzdvihovanie Maďarov na úkor Slovákov, ponižovanie a podceňovanie…hlúpy a primitívny ŠOVINIZMUS. Komu to prospeje? Občanom Slovenskej republiky určite nie.

Ak má pán Orbán problém vyhrať parlamentné voľby v Maďarsku, nech nezneužíva národnostné cítenie našich maďarských spoluobčanov a nevytvára umelo problémy na juhu našej slovenskej vlasti. Každý normálny a súdny človek vie, že napätie umelo vytvárajú a projektujú určité maďarské politické kruhy. Bežní Slováci a Maďari konflikty a napätie nevyhľadávajú.

Odkaz pre krátkozrakých a zadubených šamorínskych šovinistov – my nie sme a NIKDY NEBUDEME FÉLVÍDÉK. Toto je a bude SLOVENSKÁ REPUBLIKA – národný štát Slovákov, v ktorom žijú ako rovnocenní občania aj Maďari, Cigáni, Rusíni, Ukrajinci, Nemci, Židia, Chorváti a ďalší.

Slovenský štát bude naďalej existovať v hraniciach garantovaných viacstrannými aj dvojstrannými medzinárodnými dohodami!

Vaše podarené šamorínske občianske združenie porušuje princípy slovenskej jurisdikcie, preto verejne VYZÝVAM generálneho prokurátora JUDr. Žilinku, aby konal a zakročil voči narušovaniu zvrchovanosti Slovenskej republiky!”

Na obrázku môže byť text
Na obrázku môže byť text