Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Toto majú byť slovenské osobnosti?


Počuli ste o tom, že slovenské osobnosti píšu list do Bruselu o ohrození právneho štátu? Keď som prečítal menný zoznam tých „osobností“, zrazu som nevedel či mám plakať alebo sa smiať.

Hlavný mediálny prúd ich nazval osobnosťami, ale sú nimi naozaj aj v reálnom živote?

Môžem povedať, že pod osobnosťou si ja predstavujem skutočnú osobnosť. Nie niekoho, kto len preto, že nemá v sebe kúsok národnej hrdosti neváha žalovať na vlastný štát v zahraničí. Žalujú na štát, kde získali vzdelanie, pracujú a dokonca zastávali aj ministerský post. Takže možno to osobnosti sú, ale iba osobnosti liberalizmu a progresivizmu.

Asi takto nejako bude vyzerať to moderné vlastenectvo, ktoré rád spomína kandidát na prezidenta Korčok. V duchu hesla všetko pre seba a nič pre občanov nie len vládli, ale aj naďalej vo svojej činnosti pokračujú. Veď občania boli a sú pre nich tí poslední. Slovensko sa pohne dopredu nie listami a žalovaním, ale tvrdou a skutočnou prácou na domácej pôde.

Mám odkaz pre tieto „osobnosti“ – už nestojíte na pódiu, kam si siahala žiara reflektorov, dnes vás už nik nevidí a ani nechce.