Milan Uhrík (REPUBLIKA): Postrehy k aktuálnemu dianiu


Europoslanec a predseda hnutia Republika sa vyjadril k aktuálnemu dianiu na Slovensku

“Horalková vojna a infantilné fotky provakcinačných bojovníkov za zdravie, ako sa napchávajú nezdravými keksami. Keďže politici majú zakázané robiť reklamu firmám a ich výrobkom, tak podávame podnet na koaličných poslancov na Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií. Takáto primitívna reklama je minimálne na pokutu. Mimochodom, majiteľ Sedity by si mal tiež vybrať, či chce robiť politiku alebo biznis. Ich kombinácia je vždy fatálna.”

“Výročie okupácie v auguste ’68 – S vládnymi “priepustkami na slobodu” v rukách nadávať na tých, čo nás utláčali. A nevidieť tých, čo nás utláčajú. Aké príznačné pre moderných “osvietencov”…”

“Ďalšia vlna zatýkaní a priznaní – Čo si budeme nahovárať? Všetci vieme, že z veľkej časti ide o politické procesy proti opozícii (nevidím, že by sa riešili podpultové nákupy antigénových testov a podobné zlodejiny). Taktiež si však pamätáme, že za minulých vlád sa naozaj kradlo a korumpovalo vo veľkom. Keď sa na “drobných” kauzách za 5-10 miliónov eur zodpovední popriznávali k státisícovým úplatkom, tak koľko museli pobrať na miliardových zákazkách za diaľnice, nemocnice, veľké nákupy techniky? Koľko sa nabalili súčasní vládni nominanti na MOM-kách a na utajených zmluvách vakcíny? Raz sa aj to dozvieme. A budú padať hlavy.”

“Pád Afganistanu – Po 20 rokoch americkej intervencie a 2 biliónoch dolárov vojenských výdavkov je situácia horšia ako predtým. Po Vietname, Iraku, Sýrii, Líbyi ďalšie fiasko. Najvyšší čas odpútať Slovensko od USA a skoncovať s americkými krvavými dobrodružstvami vo svete.”

“Nová imigračná vlna – Vedenie EÚ už apeluje na masové otvorenie hraníc pre afganských imigrantov. Koľkých si vezme Amerika? Nech sa o utekajúcich kolaborantov postarajú tí, ktorí Afganistan rozvrátili. A skutočným utečencom pred džihádistickým Talibanom nech sa pomôže v strednej Ázii, nie v Európe.”

“Návšteva pápeža – Zistil som, že som zmeškal posledný termín pre očkovanie, aby som mohol vidieť pápeža. Mrzí ma, že ma to nemrzí. Zároveň však zisťujem, že očkovanie už pomaly vyprchalo aj Zuzane Čaputovej. Rýchlo Zuzana, treba tretiu dávku. Snáď sa nechce prezidentka stretnúť s pápežom s “exspirovanou imunitou”? My ostatní, ktorí máme radšej prirodzenú imunitu ako každoročné 2-násobné očkovanie to prežijeme a pápeža si pozrieme v televízii.”

“Toľko pár postrehov k tomu, čo sa stalo. Onedlho info k tomu, čo sa bude diať. Máme pred sebou veľa práce. Ideme sa do nej vrhnúť naplno. Náš cieľ je jasný – oslobodiť Slovensko z tejto tyranie. Všetko ostatné ide teraz bokom.”