Milan Uhrík (REPUBLIKA): Ak by šlo o vírus, tak dnes vláda…


O VÍRUS TU NEJDE! Keby išlo, tak vláda teraz všetko naplno otvára, a nie zakazuje vstup do reštaurácií a obchodov…

Podľa Covid semaforu je celé Slovensko v úplne najlepšom stave. Vláda však ide zajtra v NR SR zákonom zakázať vstup do reštaurácií, obchodov a na zhromaždenia bez očkovania/testu. Čo je toto za zvrátená logika?!

Pre porovnanie, Británia zrušila všetky protiepidemické obmedzenia. Premiér Johnson totiž vyhlásil: Kedy chceme opatrenia zrušiť, keď nie teraz? Má pravdu

Totálne neschopná (proti)slovenská vláda však ide na ľudí uvaľovať jedny z najtvrdších totalitárnych opatrení v čase, keď je stav najlepší. V čase, keď tu žiadna epidémia naozaj nie je.

Pýtam sa preto slovami premiéra Johnsona: Kedy chceme na Slovensku rušiť opatrenia, keď nie teraz v lete, keď už aj ten ich Covid semafor bliká, že sme v najlepšom stave? Či na čo ten semafor je? Len na uvaľovanie zákazov?

Máme im snáď veriť, že uvoľnia totalitné opatrenia na jeseň, keď prídu opäť soplíky a chrípky? Ak nie teraz a ak nie na jeseň, tak kedy potom? Či snáď … nikdy?

Alebo keď vírus zmizne? Vieme, že to sa nestane. Alebo keď budú všetci do jedného povinne pravidelne očkovaní a dokonale zdraví? To sa tiež nestane.

O čo teda ide? Podľa môjho názoru tu ide už len o zavedenie niečoho nového – o zavedenie novej kontroly nad ľuďmi. Aby sme si zvykli, že na slobodu potrebujeme – POVOLENKU.

Dnes zdravotnú (pritom je úplne jedno, či ste zdravý – dôležitý je papier), zajtra bezpečnostnú, pozajtra politickú… Hrozba, ktorou sa to celé ospravedlní sa nájde vždy. Delta, Rusi, extrémisti…

Nedovoľme zajtra v parlamente presadiť zákon na zákaz vstupu na zhromaždenia a do obchodov bez Covid pasu. My budeme proti tomu naplno bojovať v NR SR – to je naša práca. Bojovať tam proti OĽANO, SAS, ZA ĽUDÍ a KOLLÁROVCOM (pamätajte si mená týchto strán), ktorí chcú takto ľudí zotročiť.

Príďte však aj vy – občania. Pred parlament, pred kancelárie týchto šialených politikov! Príďte, lebo inak sa už slobodne nepohnete.

Za SLOVENSKO a za slobodu.

Na obrázku môže byť mapa a text, v ktorom sa píše „Covid automat Toto bol stav, ked' sa otvárali prevádzky pre všetkych 24.5-30.5.2021 Puchov Zilina Martin Trencín Bardejov Liptovsky Senica Sabinoy Medzilaborce Brezno Malacky Trnava Humenné Snina Toporany Zlaté Moravce Nitra Zvolen Detva dwcdn.net/OMFBE/1 Gelnica Košice| Rožnava Košice okolie Michalovce Rimavska Sobota Senec Galanta Bratislava Dunajská Streda Komámo Trebišov Velky Krtiš Toto je stav, ked' vláda zakazuje vstup neočkovanym netestovanym Covid automat 26.7-1.8.2021 Čadca Dolny Kubín Púchov Zilina Trenčin Prievidza Senica Bardejov Medzil ilaborce Sabinov Liptovsky Mikuláš Prešov SpišskáNováVes Brezno Toporčany Trnavà Snina Zvolen Nitra Galanta http://stanapr/acdune/ials1 Michalovce Trebišov Krupina Rimavská Sobota Levice Dunajská Streda Komárno o VÍRUS TU NEJDE!“