Miroslav Urban: Sme asi jediný štát, ktorý nedokázal 30 rokov postaviť nemocnicu


Poslanec NR SR a člen Republikovej rady hnutia REPUBLIKA Miroslav Urban predložil parlamentnému plénu vlastný, odborný, lekársky postoj a osobnú skúsenosť s manažmentom COVID infekcie vedením slovenského zdravotníctva.

“Naše zdravotníctvo treba zažiť osobne a pochopíte. Slovensko patrí k najhorším krajinám, čo sa týka COVID-u. Dvanásť tisíc obetí. V porovnaní s Dánskom: obdobná krajina, rovnaká premorenosť, len 2500 mŕtvych. Prečo? Zamyslime sa nad dôvodmi prečo to tak je?” pýta sa poslanec.

“Zdravotníctvo je celé roky na okraji záujmu, chýbajúci zdravotníci, chátrajúce nemocnice. Sme snáď jediná krajina, ktorá nedokázala za 30 rokov postaviť jednu poriadnu, vysoko špecializovanú nemocnicu, zatiaľ čo všetko ziskové zdravotníctvo predalo. Nepokúsili sa o to ani počas 12 rokov vlády SMERu a HLASu. Radšej investujeme do zbraní a rôznych nepotrebných vecí. Naozaj absurdné,” upozorňuje.

“COVID-19 tu so svojimi variantami bude dlhšie, až kým sa minú písmená gréckej abecedy a následne použijeme nejakú inú.” Nielen o stave slovenského zdravotníctva, ale najmä o dobrovoľnosti očkovania proti COVID-u hovorí lekár Miroslav Urban viac v nasledujúcom videu: