Eduard Kočiš: Ministerstvo financií s Matovičom sa zbláznilo!


“S pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou môžem prehlásiť, že Ministerstvo financií na čele s ministrom financií sa regulárne zbláznilo,” začal ostro vo faktickej poznámke člen Republikovej rady hnutia REPUBLIKA Eduard Kočiš.

“Toto je jednoducho niečo, čo sa ani nedá považovať za žart. Lebo je to horšie ako tragikomédia od Moliéra. Vy nie, že len idete rozdeľovať ľudí na nezaočkovaných (zlých) a zaočkovaných (dobrých), nezaočkovaných bez výhod a zaočkovaných s megavýhodami. Vy tu idete zavádzať lotérie, očkovacie prémie, nútiť (ako povedal Matovič) vnukov, vnučky, aby donútili svojich starých rodičov, aby sa zaočkovali a dostanú za to úžasné peniaze!” vraví poslanec NR SR Kočiš.

“Strašné. Ak toto pozerali ľudia v priamom prenose, museli pri televízii zvracať, čo teraz od Vás počuli. Ak takýmto spôsobom chcete ľudí opiť rožkom: dať 600-tisíc až 1,5 milióna (eur) na prémiách každý jeden týždeň, 60-minútové programy. Veď toto je bláznovstvo, čistý chaos, čistý amaterizmus a čistá beznádej, ktorá z vás srší. Nikto vám nikdy nepovie, aj keby sme mali zaočkovanosť 150%, či budeme mať kolektívnu imunitu. Nikto to nedokáže predpovedať. Ani ostrovné krajiny so 100%-nou zaočkovanosťou to nevedia a stále tam vírus je. O čom to dokola rozprávate?” spýtal sa na záver člen hnutia REPUBLIKA v pléne NR SR.