Miroslav Urban (REPUBLIKA): Svet utopený v propagande a klamstvách


Na Slovensku máme obrovské “šťastie” že informácie o dianí na Ukrajine sú podľa “nášho” mainstreamu nespochybniteľné a každý názor, ktorý sa vymyká denníku N či SMEtiarom je jednoducho ruský trolling, či propaganda a zasluhuje si najvyššie spoločenské opovrhnutie alebo i väzenie na 10 až 20 rokov. To sú výborné správy, už nepotrebujeme premýšľať, stačí prikyvovať hlavou.

No i naše mainstreamové médiá sa občas popletú a vydávajú protichodné články, v jednom sa dočítate že sa Rusi blížia k porážke a v druhom že Zelenský možno bude vládnuť z exilu. Tak kto vlastne vyhráva a kto prehráva?

USA a Briti sa odstrihli od ruskej ropy a “naši” vládni mudrlanti by sa chceli zbaviť aj ruského plynu, čo tam po náraste cien, utlmení priemyslu, chudobe, musíme držať líniu aj keby mali Slováci jesť hlinu.

Poliaci, známi priekupníci a kšeftáry, chcú darovať ruské stíhačky USA (výmenou za americké F 16) aby ich následne už samotné USA darovali Ukrajine. Skvelý poľský nápad pripomínajúci Piláta Pontského, ibaže USA tento plán považujú za neudržateľný. Priznám sa nerozumiem čo tým myslia “neudržateľný”. Žeby sa USA (poza chrbát Poľska) s Ruskom dohodli čo s Ukrajinou?

Zaujímavé že mnohé správy z ruských médií (samozrejme tiež majú propagandistický charakter a beriem ich z rezervou) sa často potvrdia a zverejní ich dokonca i mainstream (!). Námestníčka ministerstva zahraničia USA Nulandová (to je tá pani čo rozdávala koláče na Majdane v Kyjeve) priznala existenciu spoločných ukrajinsko-amerických biologických laboratórií na Ukrajine, kde sa vyvíjali biologické zbrane (!!!), tu už naozaj končí sranda..

Zaujímavé sú i mapky z frontovej línie z rovnakého dňa, jedna je z ukrajinskej propagandy (denník N) a druhá z ruskej. Ako to je v skutočnosti netuším (asi pozriem mapky na Al Jazeera).