Miroslav Urban (REPUBLIKA): Svet na prahu novej doby


Stretnutie predstaviteľov Ruska, Iránu a Turecka, je jasný signál pre upadajúcu moc a “nadradenosť” “západu”.

Liberálni fašisti zo západu môžu namietať že sú to chudobné, zaostalé krajiny. Áno sú to chudobné krajiny (zatiaľ) v porovnaní so západom (USA, EÚ…), ale len títo traja lídri reprezentujú 312 miliónov obyvateľov..

Západ musí nesmierne trpieť pri predstave možnej spolupráce Ruska s Iránom v jadrovom či vojenskom priemysle (Čo by to znamenalo pre najdôležitejšieho spojenca USA v regióne – Izrael si nechcem predstaviť).

Ak k týmto trom lídrom prirátame ich spojencov či sympatizantov – počnúc Činou (1,4 miliarda ľudí) až po mnohé africké, latinskoamerické i ázijské krajiny je to spolok, ktorý jednoducho nemôžu západní liberálni fašisti ignorovať.

Rusi, Iránci a Turci rokujú o bezpečnosti v Sýrii ako aj o vzájomných vzťahoch a spolupráci. Rokovania o Sýrii bez prítomnosti USA je elegantný príklad čo si o politike a potrebe (skôr nepotrebe) USA na Blízkom východe myslia, vzniesli dokonca i požiadavku aby USA zo Sýrie “vypadlo”.

Stavia sa nový múr – západ verzus zbytok sveta. Vzniká veľké spojenectvo, ktoré sa už nechce podriaďovať záujmom USA, dominancia USA na Blízkom východe i Ázii končí.

Fiasko USA na návšteve v Saudskej Arábiu i vyjadrenia* predstaviteľov Číny nasvedčujú že dominancia USA spolu s kolóniou tzv. EÚ vo svete nie je večná.

*Hovorca ministerstva zahraničia Číny obvinil USA za vznik a podporovanie krízy na Ukrajine, na adresu politiky USA o.i. povedal: “USA by sa mali zamyslieť nad svojimi nesprávnymi krokmi a mali by prestať vytvárať novú studenú vojnu”.

Črtá sa MEGAKONFLIKT medzi západom a zbytkom sveta. V prospech západu hrá bohatstvo, technológie, médiá a naivná masa ľudí s predstavou že sú niečo viac. Na “zadné” sa stavia “zbytok” sveta s ľuďmi, ktorí sa chcú mať jednoducho lepšie – presne tak ako ľudia na západe, majú víziu – lepší život, víziu pre ktorú sa oplatí bojovať.

Na obrázku môže byť ‎3 ľudia, stojaci ľudia a ‎text, v ktorom sa píše „‎☬ل -ㄱ L」 NATO by začalo vojnu S Ruskom pod zámienkou Krymu, ak by ho nezastavili na Ukrajine, povedal iránsky duchovny vodca Alí Chameneí počas rokovaní s Vladimirom Putinom V Teheráne.‎“‎‎