Miroslav Urban (REPUBLIKA): EÚ v koncoch? Len Heger má plán


Pán Heger sa pochválil že ako jediný (jediný na svete) priniesol vypracovaný návrh na európsku perspektívu Ukrajiny, ale i návrh ohľadom energetiky a obrany!

To musí byť EÚ naozaj v koncoch keď len Slovensko dokáže jediné riešiť takéto závažné celosvetové problémy. Iné vysvetlenie môže byť také, že sa s Ukrajinou v EÚ neráta, eventuálne je ťažko hovoriť “hypoteticky” o Ukrajine (event. o území ktoré zostane ešte Ukrajinou) v čase keď nikto ani netuší ako to tam všetko dopadne. A Hegerove návrhy o energetike a obrane majú asi takú váhu ako materiál objasňujúci možnosti ako vzdorovať invázii mimozemských civilizácií (len nech sa toho Eduard nechytí:).

Priznám sa Hegerov dokument som nečítal, aj keď sci-fi mám rád.

Jediné čo môžeme robiť je pomáhať utečencom z Ukrajiny a viesť rokovania (EÚ, nie Heger!) – aj s Ruskom o budúcnosti Ukrajiny. Heger si však myslí asi opak – odstaviť hneď zemný plyn, ropu z Ruska, a potom sa uvidí… Nie je dobré keď sa politikmi stávajú iracionálni komici, či predajcovia vodky.

Ukrajina ako člen EÚ by bola pre Slovensko prínosom, východná Európa by získala, ale ešte stále má v EÚ dominanciu (€) západ.

Dúfam stále v racionalitu Francúzska či Nemecka, nie Hegera…