Milan Uhrík (REPUBLIKA): Valí sa na nás brutálne zdražovanie


Pýtam sa vlády: Tie sankcie sú plán na porážku Ruska, či na porážku vlastných občanov?

Terajšie zdražovanie, čo ľudia už pociťujú, je nič v porovnaní so zdražovacím tornádom, ktoré sa na nás valí. Vidíme to v predstihu na burzách. Plyn už zdražel desaťnásobne, pšenica trojnásobne, benzín bude čoskoro zrejme aj za 3 eurá na liter. Všetky ceny lámu rekordy.

Keď sa to všetko zachvíľu premietne do koncových cien, tak ekonomika skolabuje a ľudia v Európe, a obzvlášť na Slovensku, budú už doslova bojovať o prežitie.

Vážení páni ministri, prepočítal si tam vôbec niekto z vás dopady tých vašich ultrarýchlych protiruských sankcií na domácich obyvateľov?! Či vás zaujíma už len Ukrajina a to, ako tam poslať čo najviac zbraní, nech sa čím viac zabíjajú?

Tak najskôr likvidačné a nezmyselné proticovidové obmedzenia. Potom nedomyslené vypínanie elektrární a pretláčanie bruselskej „zelenej politiky“. A napokon vojna a sankcie. Smrtiaci koktejl pre ekonomiku aj pre ľudí.

Keby to bolo na nás, určite by sme hľadali mierové riešenia a neťahali Slovensko do vojny a do kolosálnej ekonomickej katastrofy ako to robia blázni zo súčasnej vlády. Zastavme ich, bratia, lebo zničia celú Európu!