Milan Uhrík (REPUBLIKA): V predstavách EÚ má bežný človek peniaze na novú Teslu


“Euroúradníci s desaťtisícovými platmi v Bruseli si myslia, že každý Európan si môže dovoliť jazdiť na najnovšej Tesle. A len preto, že všetci ste asi úkladní ekoteroristi, tak na elektromobiloch jazdiť nechcete a ovzdušie naschvál špiníte,” komentuje náhľad európskych byrokratov na bežných ľudí Milan Uhrík, poslanec Európskeho parlamentu a predseda hnutia REPUBLIKA.

“Preto prišli s ďalším “skvelým” eko nápadom. Poplatky za diaľnice by už nemali byť časové (napr. ročná známka), ale by mali závisieť od toho, aké staré auto máte a koľko s ním najazdíte. Samozrejme, za státie v zápche si priplatíte.

Je pritom jedno, akú Euro normu spĺňa Vaše auto. Poplatky sa majú počítať duplicitne od vyprodukovaných emisií. Elektromobily a hybridy majú byť zvýhodnené. Platiť by to malo najskôr v európskej diaľničnej sieti v rámci mýta pre nákladné automobily. Ale časom aj pre osobné automobily.

Zatiaľ ide o predbežnú dohodu vyrokovanú v rámci európskych inštitúcií. Počkáme si na finálne znenie, ktoré pôjde aj cez Europarlament. A budem vás informovať.

Viac info v článkoch: https://www.consilium.europa.eu/…/eu-road-charging…/https://www.euractiv.com/…/eu-council-reaches…/https://www.techbyte.sk/…/dialnicna-znamka-europska…/