Milan Mazurek (REPUBLIKA) : Slušná časť obyvateľov osád ma žiada o pomoc


SLUŠNÍ ĽUDIA V ŽEHRE SÚ RUKOJEMNÍCI OSADY DREVENÍK A ŠTÁT SA NA TEROR A BEZPRÁVIE IBA PRIZERÁ!

Podpredseda hnutia REPUBLIKA, Bc. Milan Mazurek informuje spoločnosť o už viackrát nami riešenom prípade ľudí v obci Žehra.

V schránke som si našiel list priamo od ľudí v osade Dreveník, ktorá patrí k obci Žehra a tí mi píšu doslova neuveriteľné veci. Byty, ktoré boli v osade postavené na úkor obecného a štátneho rozpočtu, mali byť podľa nich predmetom primitívnej korupcie, kedy si starostov syn za ich pridelenie jednotlivým rodinám mal pýtať úplatky.

Byty tak vraj skončili v rukách rodín, ktoré žijú v Anglicku a využívajú ich ako “vikendové” apartmány, keď prídu na Slovensko. Z týchto obecných bytov však neustále narastajú obrovské dlhy na nájomnom a tieto už presiahli sumu 300 000 eur.

Obec sa ale nijakým zmysluplným spôsobom nesnaží tieto dlhy vymáhať, ale sa pod vedením minulého, ako aj súčasného starostu, na vec iba pozerá. Žehra bola predmetom mnohých článkov a reportáží, v ktorých sa poukazovalo na neuveriteľné korupčné a rodinkárske praktiky v obci.

Minulý starosta za obecné peniaze tankoval autá svojim kamarátom, obec vzala dotáciu na stavbu bagetérie, ktorá sa nikdy nepostavila a peniaze zmizli, v osade sa skrývali hľadaní vrahovia z Nemecka a dokonca bol bývalý starosta odsúdený za obchodovanie s ľuďmi na 4,5 roka nepodmienečne!

Tieto praktiky však nevymizli, akurát si pred nimi všetky vlády zatvárali oči a teror slušných ľudí pokračuje ďalej.

Miestne “klany” sa vozia na najluxusnejších moderných autách a stavajú si haciendy za nepredstaviteľné peniaze, pričom mnohokrát porušujú stavebný zákon, stavajú bez povolenia, aj na ornej pôde. Stavebný úrad sa ale nestará a v prípade pokuty ju častokrát “chudáci” nemajú ako zaplatiť, veď sú na sociálnych dávkach…Nehovoriac o tom, že slušní ľudia v centrálnej obci musia za vodu platiť neporovnateľne viac ako osadníci (ktorí častokrát aj tak neplatia).

Polícia dostala do rúk niekoľko trestných oznámení s konkrétnymi podozreniami, ktorými môže v obci výrazne pomôcť. Znížiť kriminalitu, zastaviť úžeru a postaviť pred spravodlivosť kriminálnikov, ktorí boli doteraz z neznámych príčin zákonom chránení a opomínaní.

V parlamente taktiež predstavím návrh, reflektujúci dlhodobú snahu miestnych obyvateľov o osamostatnenie sa od osady a získanie možnosti na voľbu normálneho starostu, nie len s patričnými schopnosťami v písaní a čítaní, ale aj bez väzieb na úžernícke klany. Všetky tieto pseudoriešenia problematiky s neprispôsobivými ľuďmi už štátu dávno prerástli cez hlavu. V Republike sa nebojíme povedať dosť a začať sa na veci pozerať úplne inou optikou.

Našim politickým cieľom bude systém sociálnej spravodlivosti, ktorý zastaví úžeru, ako aj nekonečnú toleranciu bezbrehej kriminality v osadách a systém sociálnych dávok zmení tak, že nepracovať už nikdy nebude výhodnejšie ako sa snažiť a vytvárať hodnoty.

Nehovoriac o skutočnosti, že z plodenia detí sa biznis robiť nebude, pričom rodičia budú musieť byť zodpovední za ich výchovu. Nebojíme sa médií, ani mimovládok.

Sme odhodlaní Slovensko zmeniť k lepšiemu.


3 thoughts on “Milan Mazurek (REPUBLIKA) : Slušná časť obyvateľov osád ma žiada o pomoc

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *