Milan Uhrík (REPUBLIKA): “Kolíková je najmúdrejšia, najlepšia a najkrajšia ministerka, akú kedy Slovensko malo”


Zdá sa Vám to nepravdivé? Nuž, ak by som takýto status uverejnil takto o rok, kedy už má platiť Kolíkovej novela trestného zákona, možno by ma už niekto trestne stíhal za nový trestný čin “šírenia nepravdivej informácie”

Neviem, ako si to táto osoba predstavuje, kto bude rozhodovať, čo je „pravda“ – vyšetrovateľ, sudca, prokurátor, či nebodaj jej urodzenosť Kolíková sama?

Ak niekto bude šíriť informáciu, že svet stvoril Boh, začnú ho stíhať tí, ktorí si myslia, že sme vznikli evolúciou? A naopak?

Ak spravia demonštráciu fanúšikovia Slovanu a budú vykrikovať, že ich klub je najlepší (a šport je závažná otázka celospoločenského významu), budú ich stíhať, lebo niekto povie že najlepší je Spartak z Trnavy?

Kto že to chce mať patent na pravdu?! Pravda je krehká kategória a Kolíkovej novela zabíja akúkoľvek diskusiu o závažných otázkach v spoločnosti.

Alebo potom treba založiť ďalšie ministerstvo – Ministerstvo pravdy, ktoré ako jediné bude určovať, čo je „Pravda“, ale to už budeme žiť v inom svete podobnom istému románu.

Kolíkovej neurčitá a antidemokratická novela nesmie prejsť. Vlastne celá Kolíková je politický omyl.