Milan Uhrík (REPUBLIKA): Chceme zachovať právo na hotovosť aby Vás politici nemohli finančne vypnúť


EÚ práve teraz schvaľuje legislatívu na kontrolu platieb cez kryptomeny. Mnohé štáty obmedzujú používanie hotovosti, aby mali financie ľudí pod väčšou kontrolou. Vlády obmedzujú slobodu ľudí postupne vo všetkom

Kanadský liberálny premiér Trudeau nechal zablokovať účty zúfalým kamionistom, ktorí protestovali proti jeho neschopnej vláde. Jedným kliknutím prišli o príjem aj o úspory. Keby nebolo hotovosti, tak sú zo dňa na deň existenčne zlikvidovaní a nekúpia si ani obed.

Práve kvôli takýmto bláznom v politike treba zachovať hotovosť. Kto chce, nech používa platobné karty. Aj my ich bežne používame, veď žijeme v 21. storočí. Ale nesmie to byť jediný spôsob, ako môžu ľudia vlastniť a používať svoje peniaze.

Každý z Vás má právo na súkromie. Na platby, pri ktorých sa nemusíte obávať neustálej kontroly. Na život bez strachu, že Vám nejaký premiér jedného dňa zablokuje účty kvôli “neposlušnosti” a že obratom prídete o účet aj všetky finančné úspory.

Preto prichádzame do NR SR s iniciatívou na zabetónovanie “práva na hotovosť” v Ústave SR. Aby ste o Vašich peniazoch rozhodovali iba Vy.