Milan Mazurek (REPUBLIKA): Milujem to tu a chcem svojmu synovi odovzdať najkrajšie Slovensko, aké mu dokážem vybojovať


Nič nás v živote nedokáže učiniť natoľko šťastným, ako úprimná radosť v očiach našich detí

Chápeme a cítime, že zápas, ktorý v týchto dňoch zvádzame nie je pre nás. Je pre naše deti. Vedieme ho v ich mene a pre ich dobro.

Každý dobrý rodič si praje pre svoje deti všetko na svete. Mať však strechu nad hlavou a jedlo na stole nestačí. Naše deti si zaslúžia slobodu a štát, ktorý sa im nebude rozpadať pred očami. Zaslúžia si zažiť detstvo bez rúšok, obmedzení a liberálnych experimentov.

Obzrime sa prosím na svet okolo seba a uvedomme si, že množstvo z toho čo sme poznali, považovali za správne a samozrejmé, sa rúca pred našimi očami. Akú budúcnosť teda chceme zanechať našim deťom?

Ak žijeme s uvedomením si skutočnosti, že sme pre bezpečný a slobodný život našich detí ochotní obetovať všetko, vrátane svojho života, tak vieme že náš hodnotový rebríček je usporiadaný správne.

Moju motiváciu poznáte. Nikam zo Slovenska neutekám. Milujem to tu a chcem svojmu synovi odovzdať najkrajšie Slovensko, aké mu dokážem vybojovať. Nech to stojí, čo to stojí a nech si ma aj vezmú všetci čerti sveta, svoj život ochotne a rád položím za ten jeho.