Milan Uhrík (REPUBLIKA): Brutálne porušovanie právneho štátu v Rakúsku a Lotyšsku


Už stačilo! Spolu so 17 europoslancami z celej EÚ podávame podnet na Európsku komisiu, aby zasiahla proti brutálnemu porušovaniu právneho štátu v Rakúsku a Lotyšsku

Prečo? Pretože ak prejde povinné očkovanie všetkých ľudí v Rakúsku a zákaz vstupu neočkovaných poslancov do parlamentu v Lotyšsku, tak onedlho to príde aj na Slovensko. To nesmieme dopustiť!

Keď môže Komisia naháňať Maďarov a Poliakov za vymyslené prkotiny, tak rakúsku a lotyšskú vládu zavádzajúcu povinné očkovania a zákaz hlasovania neočkovaných poslancov by mali roztrhať v kopytách – za porušovanie princípov demokracie a právneho štátu.

Veď uznajte, existuje vôbec nejaké väčšie porušenie demokracie ako to, že si vláda schváli zákon, ktorý zakáže vstup nezaočkovaných (opozičných) poslancov do parlamentu?! Alebo ktorý zavedie povinné očkovanie pre celý národ?!

V Rakúsku majú o 20 % vyššiu zaočkovanosť ako u nás. A vláda tam besní ako nepríčetná, že zaočkovaných je málo. Zavádza celoštátne lockdowny, zamyka ľudí doma – aj tých očkovaných. To isté čaká aj Slovensko, ak stúpne zoačkovanosť o 20 %. Neskončí to! Len hlupák to nevidí.

Podporujeme veľký protest rakúskych policajtov a vojakov proti brutálnym nariadeniam rakúskej vlády, ktoré majú tieto uniformované zložky so zbraňou v ruke od ľudí vymáhať. Majú toho plné zuby. Nečudo, že rakúska vláda je v panike, lebo ak sa jej vzoprú silové zložky, tak je to de facto vojenský puč.

Policajti a vojaci sú zneužívaní na špinavú prácu. Sú pod tlakom zo všetkých strán. Je správne, že sa začínajú búriť. Nešli do polície a armády na to, aby mlátili obuškami ľudí a pomohli vládam zaviesť novodobú totalitu. Vyjadruje sa k tomu aj expert REPUBLIKY na obranu generál Jozef Viktorín, TU.

Na toto sa potrebovali v Rakúsku zbaviť kancelára Kurza. Bruselskí progresívci ho nemali radi. Chcú totalitu. Názorovú aj očkovaciu. V celej Európe. To nesmieme dopustiť. Musíme ich zastaviť.