Marián Ďuriš: Slovenská lekárska komora označila vyhlášku ÚVZ za nelogickú


Slovenská lekárska komora: Vyhláška ÚVZ je z epidemiologického hľadiska NELOGICKÁ. Pre neočkovaných majú platiť rovnaké pravidlá!,” znie hlavná myšlienka deklarácie Slovenskej lekárskej komory o nových opatreniach, na čo upozornil Marián Ďuriš z hnutia REPUBLIKA.

Posledná vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR, týkajúca sa opatrení platných pri návrate zo zahraničia na Slovensko od 9. júla, je podľa Slovenskej lekárskej komory (SLK) z epidemiologického hľadiska nelogická. Tvrdí, že podmienky pre nezaočkovaných by mali byť rovnaké bez ohľadu na to, či ide o osobu, ktorá sa nezaočkuje zo zdravotných dôvodov alebo z iných príčin.

“Slovenská lekárska komora je presvedčená, že vzhľadom na ochranu verejného zdravia a možný prenos ochorenia zo strany osôb prichádzajúcich na Slovensko by mali platiť jednotné pravidlá – teda buď prichádzajúci nezaočkovaní (a je jedno, z akého dôvodu) pôjdu do 14-dňovej karantény, alebo sa z nej „vykúpia“ na piaty deň PCR testom. Bez výnimky,” skonštatovala hovorkyňa SLK Nancy Závodská.

Komora zároveň požiadala kompetentných, aby nové pravidlá formulovali jasne, zrozumiteľne, bez zbytočného chaosu, meniacich sa výnimiek či dvojakých metrov.