Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Slovenská 363 ako terč


Áno, znovu Brusel a vybral si ako terč Slovensko. Pritom je to iba medzinárodná organizácia, ktorá by mala združovať suverénne štáty. Opakujem suverénne. Prečo to zdôrazňujem? Pretože som si vypočul aké má EÚ výhrady k suverénnej a autonómnej SR. Že treba upraviť resp. zrušiť paragraf 363 a oslabiť postavenie Generálnej prokuratúry.

Dôvod? Vidia v tom úradníci z Bruselu ohrozenie demokracie na Slovensku? Asi nie. To len tí naši „chlapci a dievčatá“ z progresívneho tábora sa chcú zavďačiť. Preto žalujú a pretláčajú názory cez medzinárodnú organizáciu, ktorá si začína mýliť svoje postavenie na trhu.

Že to odráža iba názory súčasnej koalície a nejakej mimovládnej organizácie žijúcej z grantov EÚ a podpory štátu? To zrejme nevadí. Že vnútropolitická diskusia odborníkov z rôznych táborov nepodporuje takýto názor je tiež mimo pozornosti. Takže európski progresívci, vnútorná politika každého suverénneho štátu je zodpovednosťou vlády, ktorá vzišla v demokratických voľbách. Rešpekt k týmto výsledkom by bol minimálne vhodný.

Viem, že súčasné zoskupenie má žiaľ iba „liberálne hodnoty“ a chce riadiť všetko, lebo koloniálne zvyky sa predsa nezabúdajú. Treba však niečo po sebe zanechať. Nielen výplatné pásky a snahu byť populárny. Neprijímajte iba sankcie, nerobte zle Európanom a robte zmysluplnú politiku.

Na obrázku môže byť 6 ľudí, stojaci ľudia a vlak