Jozef Viktorín (REPUBLIKA): 30. výročie zvrchovanosti SR


Máme svoju jasnú a pevnú históriu. Máme aj historickú pamäť. Sme súčasťou kultúrneho dedičstva Európy, ale hlavne si uvedomujeme, že sme Slováci a až potom niečo iné. Občania SR sú vzdelaní, kultúrni, ale hlavne hrdí a úprimní. Otvorení všetkým, ktorí nechcú ubližovať, ale chcú byť súčasťou nášho ľudského prístupu a nadhľadu.

Presvedčil som sa o tom v deň osláv zvrchovanosti SR pri účasti na športovom zápase Podbrezová-Slovan Bratislava. Srdečná atmosféra, pohostinnosť a snaha pomôcť každému návštevníkovi. A verte, že hlavne slušnosť na každom kroku. Áno to bolo Slovensko. To, čo chceme, aby si pamätali ďalšie generácie.

Slovenská Republika nie je Bratislava, ani bratislavská kaviareň, ktorá hovorí, čo majú Slováci robiť, ako konať a čo je naša história. Jednoducho: Slovensko nie je liberálne a nepredpokladám, že bude ako nám chcú vysvetľovať Šimečka, Nicholsonová a spol. Oni len ukazujú ako nerozumejú spoločnosti, v ktorej sa narodili a v ktorej majú svoje korene. Niekedy mi napadne či ich ozaj majú alebo nám ich niekto poslal, lebo to už s nimi nemohol vydržať.

Chcem len podotknúť, že tento deň je sviatkom všetkých generácií Slovákov. Tých, čo už tu nie sú, ale verili v slovenskú zvrchovanosť aj pre generácie, ktoré tento sviatok budú udržiavať a pripomínať. Toto je hlavný odkaz. Boli sme tu skôr ako rôzne únie a verím, že budeme aj po nich. Nepodliehame liberálnym trendom a áno, to bolo viditeľné aj pri návšteve spomínaného športového podujatia. Vážme si to!

Na obrázku môže byť interiér