Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Je NATO garanciou mieru?


V kontexte mojich rozhovorov s občanmi: myslíte si, že NATO je garanciou mieru?

Počas víkendu som mal nespočetné množstvo stretnutí a rozhovor s Vami – na Topoľčianskych hodoch.

Ešte raz Vám veľmi pekne a úprimne ďakujem za Váš záujem o hnutie Republika 🇸🇰 a samozrejme aj za otázky, na ktoré ste čakali odpovede. Jednou z najdiskutovanejších bolo naše členstvo v NATO. Ako to s touto témou myslíme, či Republika bude žiadať vystúpenie z neho, čo je pre Slovensko lepšie?

A ja dnes zopakujem, čo hovorím každému z Vás:

Politické subjekty nemôžu, alebo presnejšie nemali by rozhodovať o vystúpení z čohokoľvek. Sú tu preto, aby v politickom živote realizovali vôľu ľudí, ktorí im vyjadrili vo voľbách dôveru.

V praxi to znamená, že ak si občania budú želať riešenie našej vojensko-bezpečnostnej otázky vystúpením z aliancie, svoj názor by mali potvrdiť a vyjadriť v referende. A potom prichádzajú na rad politické subjekty, aby na základe toho zabezpečili príslušné politické rozhodnutia a kroky. Aby organizovali politické procesy v zmysle vôle občanov.

Pre hnutie Republika bude totiž občan vždy ten, kto bude rozhodovať! A všetkých chcem ubezpečiť, že pre nás vždy bol a zostáva prioritou mier a nie konflikty akých sme dnes svedkami.