Marián Ďuriš: Ruská ruleta so sankciami, Ódor a kde pani Nulandová opäť rozdáva koláčiky?


Čakajú nás povinné kvóty? Kto z Bruselu urážal zosnulého premiéra? Bude Rusko na špici európskych ekonomík? Kto ignoroval výročie Matice Slovenskej? A ďalšie info, ktoré je dobré vedieť, sú v šiestej časti Osmičky!

V prípade otázky o Novom migračnom pakte odpovedá Marián Ďuriš: “Toto je na stole a pre tieto dôvody dokument logicky odmietame na rozdiel od iných strán a zástupcov v Európskom parlamente. Preto je aj logické, že sa ozvalo Maďarsko, ktoré bruselské plány odmieta a upozorňuje, že Európska únia počas leta stále vedie konzultácie, aby čo najskôr prijala konečné rozhodnutie v otázke kvót.

Dokonca vznikajú nové a radikálnejšie verzie, niektoré zahŕňajú faktor vyhlásenia výnimočného stavu a pokutovania štátov za neprijímanie migrantov vo výške 22 tisíc eur za jedného. Takže očividne komisári, progresívci a sociálni demokrati chcú aj v ďalších štátoch vytvoriť stav, ktorý sme videli nedávno vo Francúzsku.

A Republika je jednoznačne proti tomu. My sa nebudeme v tejto veci zdržiavať ako pán Šimko a KDH, ale hlasovali sme proti a hlasovať proti aj budeme. V prípade, že by Republika bola vo vládnej koalícii so silným mandátom, je pripravená postaviť sa proti migrácii rovnako ako maďarská vláda, čo by na rozdiel od predošlých slovenských vlád, vytváralo predpoklad silnej V4-ky, silného stredoeurópskeho regiónu a spolupráce pri ochrane hraníc, čo by zvýšilo bezpečnosť a súčasne spoločnú vyjednávaciu pozíciu v európskych inštitúciách, napr. v Európskej rade.”

Pozri si aj predošlý diel, ktorý je v mnohom STÁLE AKTUÁLNY!