Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Čo potrebujú Slováci?


Dozvedeli sme sa, že EÚ, ktorá schválila dodanie 1 milióna ks munície pre Ukrajinu nedokáže svoj záväzok zrealizovať. Štáty napr. ako Nemecko tvrdia, že od začiatku išlo o nereálne rozhodnutie z Bruselu. Zaujímavé, že potvrdzujú slová reálne uvažujúcich politikov, že euroúradníci schvália všetko, čo majú na stole. A musíte uznať, že toto nie je zrovna dobré vysvedčenie.

Mimochodom, pri schvaľovaní tohto nezmyslu bol aj predseda PS Šimečka, Nicholsonová a ďalší liberálne orientovaní europoslanci zo Slovenska 🇸🇰, ktorí však ani raz nehľadeli na záujmy vlastnej krajiny. Je to jasný dôkaz, že aj politike je potrebné rozumieť. Avšak tomuto práve v PS nerozumejú. Treba dúfať, že takéto ‘prospešné’ návrhy nebudú presadzovať v NR SR.

Čo potrebujeme my Slováci? Keď už sme zúčastnení v EÚ, tak v prvom rade normálnych zástupcov, ktorí chápu, že záujem číslo 1 je ten náš slovenský. To by ale museli byť vlastenci. V druhom rade, čo je nám potrebné, je nekompromisná reforma celej EÚ s prenesením dôrazu na ekonomickú spoluprácu a nie pritvrdzovať diktát, ktorý je dnes pre EÚ tak typický. Diktát, čo majú štáty robiť, aké normy prijímať… a to zvlášť, keď v pozadí tejto nečistej hry sú rôzne nadnárodné spoločnosti presadzujúce záujmy hlavne USA, ale aj Ázie. A to samozrejme na úkor Európy.

Preto v tom dnešnom molochu, zvanom Európska Únia, musí byť náš slovenský hlas oveľa jasnejší a zreteľnejší. Lebo nie je nič dôležitejšie než presadzovať národne záujmy a to aj na úkor európskych záujmov. Pretože veľké krajiny to denne robia.

A ak čas nadradenia našich záujmov tým európskym nastane, musí to slovenský občan pocítiť.