Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Predstaviteľ Talibanu bol na Slovensku


Informácia o ceste vysokého predstaviteľa Talibanu Omara v niektorých európskych štátoch nie je ani tak prekvapivá ako fakt, že medzi štátmi ako Nemecko, Holandsko sa objavilo aj Slovensko.

Máme otázku na média tzv. hlavného prúdu ci nemajú v takýchto prípadoch informovať o možnom ohrození bezpečnosti? Alebo nechcú, lebo sa to dotýka predchádzajúcich vlád?

Minimálne by vás mohlo zaujímať ako sa sem dostal, ktorý štát mu udelil víza? Ponúka sa aj oveľa viac otázok pre vaše objektívne informovanie. Je nesmierne zaujímavé, že navštívil SR, aby sa stretol s Afgancami, ktorí u nás žijú a ktorých by malo byť nie viac než cca 2 000.

Znovu a opäť dokazujete, že bezpečnosť Slovenska je vám ľahostajná. Bezpečnosť nie je iba suché a nič nehovoriace slovo. Práve naopak otázka bezpečnosti je vždy resp. mala by byť jedným z najvyšších národných záujmov.

Táto návšteva ukazuje aké je dôležité Slovensko pre migrantov zo štátov ako Afganistan, Pakistan, Sýria a to nie iba preto, aby sa dostali do Európy. Verím, že príslušné bezpečnostné zložky preventívne konajú, aby sme nemuseli konštatovať, že táto zásadná záležitosť nám unikla. K takejto prevencii však nevyhnutne patrí aj informovanie verejnosti. A to so všetkým čo k tomu patrí. Predpokladám, že nový minister vnútra bude o týchto skutočnostiach verejnosť informovať a médiá takúto informáciu zverejnia.