Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Babráctvo doviedli do dokonalosti!


Hneď na úvod chcem zdôrazniť, že nepreceňujem prieskumy. V každom prípade mi ale nedá sa nepozastaviť nad poslednými číslami z prieskumov v kombinácii s nie tak dávnymi výrokmi, vtedy ešte ministra Naďa.

V podcaste jedného nemenovaného denníka sa vehementne dušoval, že im odchod z vlády vlastne pomôže. Tvrdil, že budú mať čas na kampaň a svojich vtedy 3,5% budú mať vďaka tomu šancu navýšiť.

Treba po pravde povedať, že ich odchod z vlády neprospel im, ale Slovensku. To je môj prvý postreh. No a ten druhý, je v tom, že ako začali kampaňovať, ich utešených 3,5% dokázali premeniť na aktuálne ledva – ledva 2%.

O čom to svedčí? Jednoducho o tom, že tak pri vládnutí, ako pri kampaňovaní dokazujú, že sú to nesmierne skvelí babráci. Dalo by sa povedať, že babráctvo doviedli do dokonalosti. No ale tiež to svedčí o tom, že občania majú Nada, Hegera a vlastne celých podarených „Demokratov“ skutočne už dosť. Skrátka ich už nechcú. Tri roky pôsobenia na politickej scéne stačilo. Nie len na to, aby ich odhalili čo sú zač, ale že ich už jednoducho stačilo definitívne.

Takže z môjho pohľadu aj tie „drobné“ nad 2% je pre vás viac ako si zaslúžite. Takí, ako ste Vy, už nesmú nikdy škodiť občanom Slovenska.