Miroslav Urban (REPUBLIKA): Prichádza vytriezvenie z vojny na Ukrajine?


V médiách už badať známky vytriezvenia z ukrajinskej protiofenzívy. Obsadiť kilometer územia alebo dedinku a mať tisícky mŕtvych a zranených… Ukrajinci síce samy seba naďalej klamú o mimoriadnych úspechoch, realita je však iná.

Vyjadrenie ukrajinského vojaka v článku Matyšáka v Pravde:

„Uvažujem o tom tak, že ľudia v padajúcom lietadle nemajú šancu a podľa štatistík máme 30 percent zabitých a 40 percent zranených, takže šanca na prežitie je a ľudia v lietadle nemajú žiadnu. Takže to nie je také zlé. Aj v bežnom živote vám môže na hlavu spadnúť tehla“. No neviem, či 70% pravdepodobnosť smrti alebo ťažkého zranenia možno porovnávať s náhodnym pádom tehly na hlavu alebo pádom lietadla (cestovanie lietadlom je určite bezpečnejšie ako cestovať na východný front…).

Český odborník pôsobiaci vo Vojenskom spravodajstve Mlejnek pre Lidovky.cz uviedol:

„Rusi budujú falošné zákopy, ktoré sú pascou pre pechotu. Tvária sa ako časť obrannej línie plnej vojakov. Keď do nich Ukrajinci vstúpia a je ich tam dostatočne veľa, Rusi zákopy diaľkovo odpália“.

To sú tie prvé obsadené ruské obranné línie ?

Totálne zdecimovanie jedného slovanského národa pokračuje. Zelenského a ani jeho rodiny sa to pochopiteľne netýka, ten skončí na Floride podobne ako ostatní priatelia NATO.

O kolosálnych stratách Ukrajincov je na Ukrajine zakázané hovoriť. “Nábor” do armády beží v plnom prúde, obsadenie akejkoľvek jednej dedinky po mesiacoch protiofenzívy je v médiách prezentované ako obsadenie Stalingradu..

Pokračovanie vojny na Ukrajine prospieva výrobcom, predajcom zbraní (i politikom čo ich nakupujú), kšeftárom a podvodníkom s medzinárodnou pomocou (rozkradnuté milióny či miliardy), udržanie konfliktu čo najdlhšie je v záujme predovšetkým USA, ktoré z predaja zbraní do celej Európy rozprávkovo profitujú (i po vojne budú neskutočne zarábať zo servisu predaných zbraní…, budú € aj pre Jaroslava, Zuzku či mimovládky), samozrejme vojna je i v záujme ukrajinskej vládnucej elity, inak by už elitou nebola.

Video z mobilizácie do armády na Ukrajine pri Dnepri (myslím, že bežní Ukrajinci čoraz viac chápu že konflikt nemá vojenské riešenie a 70% pravdepodobnosť smrti či odtrhnutej končatiny ich neláka…).