REPUBLIKA: 333€ bonus? Slušné, pracujúce rodiny nesmú byť ukrátené!


Na tlačovej konferencií sa poslanci hnutia Republika vyjadrili k aktuálnej téme bonus na dieťa pre osadníkov. Slušné, pracujúce rodiny tak budú vďaka tejto vláde ukrivdené o nemalú čiastku!

„Návrh SME RODINA a OĽANO na vyplatenie 333 eurových bonusov na deti len pre nepracujúcich a osadníkov považujeme za kolosálnu nespravodlivosť a diskrimináciu pracujúcich ľudí, ktorí sa previnili len tým, že chodia do roboty, platia hypotéky a starajú sa o deti, “ uviedol na tlačovej besede predseda hnutia REPUBLIKA Milan Uhrík.

„Asociáli dostávali aj počas epidémie svoje dávky načas, dostávali aj potraviny zadarmo. Slušní ľudia nedostali nič. Aby ste chápali, napríklad taká žena z osady, ktorá celý život ani prstom nepohla, dostane za svojich 9 detí aj 3000 eur,“ hovorí. Toľko peňazí nezvýši mnohým pracujúcim rodinám ani za celý rok. Slušní pracujúci ľudia nielenže nedostanú nič, oni to tej žene ešte aj na daniach zaplatia. S tímom našich právnikov už analyzujeme možnosť podania diskriminačnej žaloby, ak by to vláda takto schválila. V tomto štádiu to však vidíme skôr na vytvorenie silného politického tlaku na vládu. Hnutie REPUBLIKA v mene státisícov slušných pracujúcich rodín rezolútne protestuje proti tejto diskriminácii a bude v ich mene na vládu tlačiť zo všetkých síl, aby sme dosiahli spravodlivosť a presadili v sociálnom systéme zásluhovosť, “ oznamuje.

Tu končí celá sranda priatelia. Toľko peňazí naliať do osád je pľuvanec do tváre všetkým slušným ľuďom! Pozrite si tlačovú konferenciu Hnutia Republika.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *