Dlho očakávaná kniha Milana Mazureka je už u vydavateľa!


Na svojom facebooku k tomu píše:

“Dnes som opäť navštívil kanceláriu Kulturblogu, kde sme s Jankom Pastuszekom dotiahli posledné náležitosti obsahu pripravovanej knihy a odoslali ich na finálne zasadenie vydavateľovi.

Dlho som uvažoval, či do takéhoto knižného projektu ísť alebo nie. Obsahom knihy budú zásadné rozpravy z parlamentu o mnohých dôležitých udalostiach a prijímaných zákonoch, ktoré ovplyvňovali politický vývoj v posledných rokoch. Samozrejme v čitateľsky pútavej forme.

Kniha obsahuje aj predhovor Milana Uhríka a moju malú úvahu o budúcnosti nášho politického snaženia a dôležitosti pokračujúceho politického zápasu.

Nechcel som, aby sa kniha niesla v rovine akejsi sebaprezentácie, alebo v egoistickom duchu. Naopak. Chcem aby ponúkla čo najviac hodnotných a dôležitých informácií, návrhov riešení spoločenských problémov a zákonov, ktoré sme predložili a opäť budeme chcieť predkladať.

Aby sa čitateľ zoznámil nie len s mojimi názormi, postojmi a návrhmi pre riešenia problémov, ale aj so spôsobom, ktorým pri týchto krokoch uvažujem. Chcel by som, aby každý kto si knihu prečíta, ešte viac nazrel nad pokrytectvo liberálov a vlád, ktoré sme na Slovensku mali. Pripomenul si minulé udalosti a správanie politikov, ktorí svoje deklarované postoje v priebehu rokov úplne otočili. Dôležité je totiž nezabúdať a poučiť sa.

V prípade, že sa vytlačené knihy predajú a pokryjú náklady na ich výrobu, budem rád že získané prostriedky poslúžia na rozvoj alternatívnych médií. Aby sme ešte viac vyvážili propagandu médií hlavného prúdu. Odmietam totiž knihu distribuovať cez veľké knižné veľkoobchody, ktoré sú v rukách liberálov, cenzurujúcich nepohodlné názory.

V neposlednom rade bude kniha predstavovať aj možnosť konfrontovať ma v budúcnosti s mojimi názormi, postojmi a hodnotami. Či sa držím svojho presvedčenia a nezačal som hovoriť niečo úplne opačné. Ako mnoho iných politikov.

Je to pre mňa obrovský záväzok. Nesklamať všetkých tých, ktorí nám držia palce, ktorí za nami stoja.”