Milan Uhrík (REPUBLIKA): Silná reakcia na Lengvarského priznanie!


Lengvarský je snáď prvý minister na svete, ktorý verejne priznal, že robí s ľuďmi to, čo mu rozkážu súkromné farmaceutické firmy.

Uhrík: “Lengvarský vyhlásil, že bude očkovať toľkokrát, koľko si určí výrobca a predajca vakcín Pfizer. Pre porovnanie, toto priznanie je rovnako brutálne, ako keby minister dopravy prehlásil, že štát bude stavať toľko ciest, koľko mu odporučí Váhostav oligarchu Širokého. Alebo keby minister financií vyhlásil, že výšku vratiek DPH bude určovať DPH-čkar Bašternák.”

“Lengvarský to priznal na rovinu – protipandemické opatrenia sú viac o biznise farmaceutických firiem ako o ochrane zdravia ľudí a verejného záujmu.”

“Preto navrhujeme jeho verejné “grilovanie” na Výbore NR SR pre zdravotníctvo, ktorý môžeme spolu s opozíciou zvolať. Pre úspešné zvolanie tohto výboru však potrebujeme aj hlasy dvoch poslancov SMERu a jedného poslanca HLASu.”

“Veríme, že opoziční kolegovia nebudú váhať ani sekundu a Lengvarského si spoločne predvoláme. Verejnosť musí vedieť, do akej veľkej miery je farmabiznis prepojený na súčasnú skorumpovanú Hegerovo-Matovičovu vládu.”