Republikánsky guvernér zakázal povinné očkovanie, aj nátlak súkromných firiem


Zatiaľ čo niektoré americké mestá (vedené liberálnymi a progresívnymi “demokratmi”) nariaďujú povinné očkovanie pre vstup do vnútorných priestorov, texaský guvernér Greg Abbott z Republikánskej strany zakázal komukoľvek takúto povinnosť vyžadovať.

REPUBLIKÁN reaguje na šikanu úradov demokratického prezidenta Joea Bidena, ktorý apeloval, aby firmy požadovali očkovanie a vydierali ľudí hrozbou straty zamestnania.

Veľké technologické firmy ako Facebook či Google (ktoré podporovali zvolenie Bidena) už zamestnancom stanovili podmienku, že ako neočkovaní sa nebudú môcť do kancelárie vrátiť. Obe firmy pritom zamestnávajú v Texase veľké množstvo ľudí. Na 100 tisíc zamestnancov naliehala tiež najväčšia letecká spoločnosť American Airlines so sídlom vo Fort Worth, ako aj United Airlines.

„Federálna vláda to znovu preháňa, Bidenova administratíva šikanuje radu súkromných podnikov. Rozkladá našu pracovnú silu a ohrozuje pokračujúce zotavovanie Texasu,“ napísal Greg Abbott pri vydaní nového exekutívneho príkazu. Guvernér hovorí o produkte farmaceutických firiem ako efektívnom riešení, no upozorňuje, že vakcinácia „by mala vždy zostať dobrovoľná a nikdy nie nútená“.

Pozri ďalšie vyhlásenie texaského guvernéra tu: