Milan Uhrík (REPUBLIKA): Doba sociálnych monštier je späť


Minister hospodárstva Sulík včera na tlačovke ponúkol ľuďom recept, ako sa vyhnúť vyšším účtom za elektrinu: Povie deťom, aby zbytočne nesvietili a keď neposlúchnu, vymontuje im žiarovku. Zdražovanie energií je tým pre neho vybavené…

Pre info, pri LED žiarovke v detskej izbe ušetríte tým cca 0,5 centu mesačne. Za 30 rokov až 1,80 eura!

Môže toto povedať minister hospodárstva ako riešenie na radikálne zdražovanie energií?! Oni si robia z ľudí doslova srandu. Ako v nechutnom americkom filme, kde sa milionárski zbohatlíci hrajú s ľuďmi ako s myšami.

Hlinikárni v Žiari nad Hronom hrozí kvôli zdražovaniu elektriny zánik. Tehelňa v Poltári včera vyhlásila, že kvôli vyšším cenám plynu a elektriky asi zavrú fabriku. Pracuje tam 100 ľudí – živiteľov rodín.

Veď nevadí, vymontujú deťom žiarovky a “dobre bude”. Môžu si hľadať robotu na úrade práce. Ak Sulík nezruší aj tie…

Najprv vypredali strategické podniky západniarom, potom rozhádali Európu s 🇷🇺 Ruskom. A zrazu nemáme ani elektrárne, ani elektrinu. Ani plynárne, ani plyn. Posledný nech zhasne.

Presne to je dôvod, prečo má REPUBLIKA v programe návrat strategických podnikov naspäť do majetkovej kontroly štátu. Zisk z týchto “zlatých nosníc” musí zostávať na Slovensku – pre ľudí, pre deti a dôchodcov, nie slúžiť ako bezbrehý biznis pre zahraničných biznismenov.

Video zo Sulíkovej tlačovky je tu.