Republikán Mike Pence: Rodina je ústredný bod politiky


“Rodina je ústredným bodom politiky, chcem zatlieskať premiérovi Orbánovi,” povedal Mike Pence, bývalý viceprezident Spojených štátov, republikánsky politik a dlhoročný guvernér v príhovore na 4. demografickom summite v Budapešti, čím ocenil maďarskú víziu o rodinnej politike.

„Západný svet je sužovaný jednou krízou za druhou,“ upozornil Pence na súčasnú situáciu, ekonomické následky vládnych opatrení, ako aj na „krízu dôvery“ v tradičné hodnoty, inštitúcie a líderstvo.

„Vedúci predstavitelia vlády a predstavitelia viery, ktorí sa tu zišli, vedia, že silná rodina vytvára silné komunity a silné komunity tvoria silné národy. Ak chceme, aby naša civilizácia prosperovala a ak chceme odovzdať ďalšej generácii práva, slobody a hodnoty, ktoré si vážime, našou najvyššou prioritou musí byť zachovanie, obnova a posilnenie rodiny, na ktorej národ a civilizácia stojí.“

Mike Pence v prejave spomenul „konsenzus globálnych elít“, podľa ktorých je rodina zastaraná a zbytočná: „Tak často nám hovoria, že rodina je pre štát druhoradá. Že výchovu a vzdelávanie detí je potrebné prenechať väčšiemu dosahu vlád a nahradiť prvenstvo rodičov.

Národy strednej a východnej Európy tieto slová už poznajú. Vedia, aké to je žiť pod represívnou rukou progresívnej tyranie s myšlienkovou políciou a nepraktickými sociálnymi experimentmi, ktoré idú proti zdravému rozumu a spoločným hodnotám ľudí. Maďarsko a všetky národy bývalého sovietskeho bloku učili svet: ak chcete slobodu, buďte na svoju krajinu hrdí. Ak chcete demokraciu, obhajujte suverenitu.“