REPUBLIKA rastie a môže byť výrazná politická sila budúcnosti!


Hnutie REPUBLIKA rastie. Podľa posledných prieskumov, ale aj komentárov politológov a politikov môže byť v budúcnosti výraznou silou.


Milan Uhrík sa vyjadril, že jeho ambícia je vybudovať „silné hnutie, ktoré ho prežije“. Upozorňuje na fakt, že vlastenecké strany a národné bloky za posledné roky zlyhali. Že ich lídri uprednostnili vlastné ego a záujmy úzkej skupiny svojich mecenášov nad národnoštátne záujmy Slovenska, čo vyvolalo vo verejnosti pocit, že už nie je komu veriť.

Cieľom hnutia REPUBLIKA je vrátiť ľuďom nádej. Ukázať cestu a dať šancu každému, kto chce byť pre našu vlasť naozaj užitočný. V aréne politických strán má dve veľké výhody, ktoré jej dávajú reálne šance na úspech: nemá za sebou žiadne korupčné škandály a jej členovia sú pre vlasteneckého voliča autentickí.

Ide v tejto oblasti o popredné osobnosti, ktoré sa nemusia zvlášť predstavovať. Sú doma v konzervatívnom a vlasteneckom prostredí a poznajú ho lepšie ako ktokoľvek iný. Odchodom z bývalej strany a svojim doterajším spôsobom práce dávajú tušiť, že ich cieľom nie je pochodovať ulicami v uniformách, ani rozdávať kontroverzné šeky.

Predseda hnutia REPUBLIKA Milan Uhrík opakovane deklaroval snahu dať šancu všetkým, ktorí majú chuť bojovať za záujmy Slovenska. Práve on môže byť osobou, ktorá dokáže spojiť povestné Svätoplukove prúty a priniesť do parlamentu výrazné posilnenie národných síl.

Ak sa totiž objektívne a kriticky pozrieme na pôsobenie doterajších, novodobých šíriteľov národnej myšlienky musíme priznať fakt, že jej viac ublížili ako pomohli. Stali sa z nich akýsi klauni, ktorých veľká časť verejnosti vníma s nedôverou. Stratili svoju noblesu, aj vážnosť. Ak si uvedomíme proti akej sile a sofistikovanej forme politiky liberálov dnes Slovensko stojí, tak je toto kľúčová vec. Osoba v čele zápasu za národné záujmy nesmie byť na smiech.

Preto bude zaujímavé sledovať vývoj REPUBLIKY a jej ďalšie kroky. Je tu šanca, že na Slovensku sa opäť sformuje politická sila, ktorá získa dostatočnú dôveru a podporu, tak potrebnú na obranu hodnôt a záujmov občanov Slovenska.