Peter Marček: Čo predchádzalo nákupu útočných stíhačiek F16 v roku 2018?


V prvom rade je potrebné verejnosti ozrejmiť a povedať, že za akým účelom bolo vyvíjané bojové lietadlo F16 a k čomu je určené, aké misie doposiaľ plnilo v rámci armády USA, Pentagonu a NATO.

Výrobca General Dynamics (teraz Lockheed Martin) F-16 Fighting Falcon je viacúčelové jednomotorové stíhacie lietadlo s veľkou obratnosťou, ktoré je určené k leteckým súbojom a útokom na pozemné ciele. Prvý oficiálny let bol 2 februára 1974. Postupne prechádzali modernizáciou v rôznych variantoch až na nosiče atómových bômb B 61 – 12 a B63. Prvé skúšky zhadzovania atómových bômb sa uskutočnili v polovici marca 2017 v USA.  Môžete si o tom prečítať TU a TU.

F16 boli použité v Juhoslávii v Iraku, Iraku, Afganistane, Grécko-turecké boje atď… Je to teda útočné bojové lietadlo, ktoré môže niesť aj novovyvinuté atómové bomby B 61 –B a B 63, ktoré USA plánujú dodať do EÚ do roku 2020 v objeme 25 miliárd USD. Rozhodli o tom na summite NATO v dňoch 11.-12.7. 2018. Viac TU.

A tu vznikajú otázky a ich odpovede začínajú dávať logické závery z ktorých mrazí.

Prečo Kiska a Trump nečakane žiadajú navyšovať rozpočet na 2 – 4 % z HDP krajín EÚ na tzv. obranu?

Prečo zrazu vláda SR rozhodla nakúpiť útočné F16 za 1,6 mld. €  a 500 mil na servis a prevádzku?

Prečo sa zrazu vymieňajú spoľahlivé a funkčné ruské radarové systémy PVO, za americké 17 kusov 3D rádiolokátorov stredného, malého aj blízkeho dosahu za predpokladaných 155 090 000 eur ?

Prečo sa nakupujú USA vrtuľníky Sikorsky Black Hawk UH-60M za približne 261 miliónov dolárov?

Prečo USA a Pentagon dali financie na rekonštrukcie letísk Sliač a Kuchyňa vo výške 46 miliónov dolárov na modernizáciu už svojich leteckých základní a 180 miliónov eur na opravu a modernizáciu deviatych leteckých základní prevažne na východe Európy?

Prečo na Globsecu v Bratislave zaznelo z úst účastníkov, že náš nepriateľ je Rusko a Čína, prečo sa vedie dezinformačná a nenávistná kampaň proti Rusku a Číne?

Prečo zastrelili Kuciaka a jeho priateľku a nasledoval pokus o prevrat a výmenu vládnych predstaviteľov, ktorí zrazu súhlasia s navyšovaním na zbrojenie a nákupom stíhačiek, vrtuľníkov, radarov a vybudovanie USA a NATO základní atď…?

Prečo bol prevrat na Ukrajine financovaný USA s 5 miliardami USD a za rozpútania občianskej vojny ?

Prečo sa na Ukrajinu dodávajú zbrane a vojaci z USA a NATO?

Prečo sú cvičenia NATO a USA na hraniciach z Ruskom? Prečo USA a NATO bez mandátu BR a OSN bombardovali Juhosláviu a následne založili najväčšiu základňu NATO v Kosove?

Prečo je vyše 800 vojenských základní USA a NATO okolo Ruska a Číny pritom Rusko má 2 základne mimo svojho územia v zmysle dohody s OSN?

Prečo rozpočet na zbrojenie USA a NATO je 1,8 bilióna USD, pričom Rusko má 50 mld. USD?

Prečo sa zrazu prezident Kiska teší z nákupu stíhačiek, radarov vrtuľníkov, vysielanie vojakov na ruské hranice a navyšovanie výdavkov na zbrojenie na 2%  z daní občanov SR 1.8 miliardy ročne ?

Prečo sa po nástupe Kisku na funkciu prezidenta začali obrovské presuny vojenskej techniky NATO a USA k hraniciam Ruska?

Prečo vznikajú v krajinách V4 spojovacie uzly severného krídla NATO Systém velenia, riadenia, komunikácie, využitia počítačových systémov, spravodajstva, pozorovania a prieskumu na Slovensku je už vybudované  v Ružomberku?

Prečo sem idú americkí poradcovia školiť slovenských vojakov?

Prečo zrazu organizujeme cvičenia USA, NATO a slovenských vojakov na území Slovenska ?

Prečo zrazu prezident Kiska chváli predsedu vlády Pellegriniho za nákup stíhačiek F16 a USA radarov a navyšovanie na zbrojenie?

Prečo predchádzajúce vlády podpisovali dohody s NATO, vôľa občanov bola vyjadrená v referende 23-24 mája 1997 a vstup do NATO nie je platné? (Bolo neplatné, pretože účasť voličov bola len 9,53%[2] namiesto požadovaných 50%).

Prečo naše a západné mainstreamové médiá, tieto aktivity nazývajú mierovými krokmi, keď pritom je jasné, že USA vojenský priemysel s NATO rozpútava vojny a prevraty po svete – Vietnam, Kórea, Líbya, Irak, Egypt, Ukrajina za ktorými sú milióny mŕtvych atď… Sú novinári platení cez neziskové organizácie?

Ukazujú tieto skutočnosti a fakty, že na území Slovenska budeme mať USA základne s atómovými bombami namierené proti Rusku a Číne?

Je toto pokračovanie prípravy na vojnu s Ruskom a Čínou ?

Nechala sa vláda SR vlády buď dobrovoľné alebo pod tlakom CIA, USA a NATO vtiahnuť do prípravy na horúcu vojnu?

Občania SR, apelujem na Vás, aj na poslancov NR, politické strany a hnutia, otvorte si oči a premýšľajte o týchto faktoch a súvislostiach, kam nás ženie NATO s USA zbrojnými korporáciami. Poľa posledných prieskumov 94,5 % obyvateľov Slovenska chce MIER a mierové súžitie na Euroázijskom kontinente ale aj vo svete.

Je smutné že máme aj vo vláde vojnových štváčov a na pomáhačov aj z radu poslancov NR SR na vojenské prípravy k rozpútaniu vojny na území EÚ, ktoré nazývajú že sú to obranné aktivity a výdavky na obranu.

Z hore uvedených faktov a skutočností je to ale naopak, je to asi príprava k vojne proti našim osloboditeľom v druhej svetovej vojne, Rusom a Slovanským národom, ktoré si vyžiadali vyše 33 miliónov životov na území Ruska a východnej Európy.

Idú slovanské národy napomáhať vojne proti Slovanom?

Odpoveď si dajte sami.

Stop zbrojeniu a svetu MIER.
Redakciu informoval Peter Marček nezávislý poslanec NR SR.

Článok Peter Marček: Čo predchádzalo nákupu bojových útočných stíhačiek F16? bol v júli 2018 publikovaný na portáli Hlavné správy.