Orbán: Máme protilátku proti progresívnej dominancii!


Problémom v Amerike a Európe je dominancia progresívnych liberálov. Vyhlásil to predseda maďarskej vlády 🇭🇺 Viktor Orbán na najväčšom konzervatívnom podujatí a každoročnej konferencii 𝗖𝗼𝗻𝘀𝗲𝗿𝘃𝗮𝘁𝗶𝘃𝗲 𝗣𝗼𝗹𝗶𝘁𝗶𝗰𝗮𝗹 𝗔𝗰𝘁𝗶𝗼𝗻 𝗖𝗼𝗻𝗳𝗲𝗿𝗲𝗻𝗰𝗲 (𝗖𝗣𝗔𝗖), ktorú prvýkrát usporiadali v Európe.

V otváracom prejave dvojdňového podujatia, ktorého organizátorom je Centrum pre základné práva (Alapjogokért Központ), prirovnal progresívny liberalizmus v dnešnom západnom svete ku komunistickej diktatúre. Drvivá väčšina dnešných liberálov totiž označenie „liberál“ používa len ako masku a v praxi chce obmedzovať odlišný názor a slobodu slova.

Orbán pripomenul ako v minulosti Maďarsko zvíťazilo nad bývalým režimom a v nedávnych voľbách s prehľadom deklasovalo progresívcov, medzinárodné mainstreamové médiá, bruselských byrokratov a medzinárodnú ľavicu.

„Maďarsko je laboratórium, v ktorom sme vyvinuli protilátku proti progresívnej dominancii,“ povedal počas čítania bodov pre úspešnú, konzervatívnu politiku. Prvkami jeho „receptu“ je ísť vlastnou cestou, podporovať vieru a klasické rodiny, presadzovať národné záujmy v zahraničnej politike, budovať vlastné médiá a nenechať sa ovplyvniť extrémistickými konšpiračnými teóriami.

Podčiarkol význam viery v Boha, pretože „človek musí žiť s vedomím, že raz za svoje činy ponesie zodpovednosť.“

Rok 2024 označil za zlomový. Vtedy majú prebehnúť voľby „na dvoch frontoch boja za západnú civilizáciu“ – v Európskom parlamente i v Spojených štátoch. „Progresívni liberáli, neomarxisti opití snom o Woke, ľudia financovaní Sorosom a propagátori otvorených spoločností chcú zničiť západný spôsob života, ktorý Vy, aj my, tak milujeme…

Konzervatívci v Európe a Spojených štátoch musia spoločne bojovať, aby znovu dobyli (a prebrali) inštitúcie vo Washingtone a Bruseli od liberálov, ktorí ohrozujú západnú civilizáciu… Musíme koordinovať pohyb našich jednotiek, keďže čelíme veľkej skúške a rok 2024 bude rozhodujúcim rokom.“