Nemecký poslanec: Toto je Vaša zodpovednosť! Odkaz slovenskej vláde?


Poslanec nemeckého Bundestagu Norbert Kleinwächter adresoval slová nemeckej vláde. No snáď by pasovali aj na našu garnitúru, ktorá v súčasnosti má veľmi podobné výhovorky.

„Čaká sa 6% a už teraz máme 7% na potraviny, 21% na energie, 30% na pohonné hmoty, a to ešte nie je koniec, dámy a páni. Inflácia je sociálna otázka, priamo nás zasahuje a vedie k recesii, pádu prosperity. Dámy a páni, toto je Vaša inflácia, Vaša zodpovednosť! Nie je v tom žiadny Putin či nejaká vzdialená skupina,“ hovorí poslanec strany AfD, ktorý upriamuje pozornosť na tlačenie peňazí Európskou centrálnou bankou, na premrštené dane a absolútne chybné, vládne opatrenia.

Norbert Kleinwächter pokračuje: „Peňažný objem odvtedy rástol a od zavedenia eura sa takmer strojnásobil. Stačí sa spýtať. Zarábame dnes trikrát toľko? No určite trikrát toľko platíme! Ale ten smiech by Vás prešiel, keby ste nemali na oblečenie pre deti, na zaplatenie nájmu alebo kúrenie. A ľudia dostávajú (od Vás) len opovrhnutie a výsmech ako od ministra Hauka, ktorý im povie, že v byte stačí mať 15 stupňov.“

Link: https://www.facebook.com/mariandurisrepublika/videos/4883837511670018