Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Tak minister vojny už rozumie aj súdom?


Minister Naď sa nezdá. Najprv vulgárne nadávky občanom, lobovanie za dohodu, a potom bezbrehé míňanie financií so zdôvodnením „veď modernizujeme OS SR“. Áno, dalo by sa pokračovať veľmi dlho.

Ale, že si trúfne komentovať už aj výrok Najvyššieho súdu? To prekvapilo. Tu chcem podotknúť, že súdy sú na to, aby súdili a prijímali spravodlivé rozhodnutia. Že sa nám niekedy rozhodnutia nepáčia? To je presne tá podstata, keď sa súdy zameriavajú na spravodlivosť a jej dodržanie. To je alfa a omega fungujúceho právneho systému.

Politik, takisto minister, by mal preto zaťať zuby a nekomentovať za každú cenu každé rozhodnutie. Ako obvykle sa však objavil „všadebol“ Naď a vychrlil zo seba všetko zlo, ktoré v sebe nosí. Tu len poznámka. Pán minister, že riadite rezort obrany a už dnes sa vidíte v krajine za oceánom, ešte neznamená, že sa budete miešať do všetkého. Bolo by fajn, aby Vám to niekto povedal, keď už predseda vlády si s Vami nevie rady.

Takže nekrivte aspoň to málo, čo z právneho štátu zostalo a ako-tak ešte funguje. Pavučiny spravodlivosti sú husté a dostatočne pevné, aby pripravení sudcovia vedeli pracovať. A Vy nie natoľko mentálne pripravený, aby ste tomu rozumeli. Alebo?