Nemecká ekonómka o Slovensku? „Odstúpte! To by bol najlepší balík úľav!“


Nie. Poslankyňa nemeckého Bundestagu v emotívnom prejave pomenovala problémy, s ktorými sa stretávajú nemeckí občania dlhodobým pričinením neschopných predstaviteľov/aktivistov. So slovenským prostredím možno nájsť veľa podobností:

💬 Vaše samoľúbe zaoberanie sa sebou už skončilo. Jasne ste ukázali, že situáciu, v akej sa náš štát nachádza, neberiete vážne. V stávke sú milióny ľudských životov.

💬 Balík uľav nepriniesol pre strednú triedu nič. Sľubuje dotácie, ktoré si pracujúci občania musia nakoniec zaplatiť sami. Peniaze, ktoré ste im predtým niekoľkokrát vzali, rozdávate a prezentujete ako dobrý skutok.

💬 Len dokazujete, že s tým nič nechcete spraviť a nemáte o tom tušenia.

💬 Vaše pokrytecké výzvy a vytrvalé slogany pre občanov, aby sa obmedzovali, obetovali, dali si studené sprchy a umývali sa vreckovkou za Ukrajinu, za energetickú transformáciu alebo za klímu? To si môžete nechať! Toto ľudia nepotrebujú počuť!

💬 Občania, robotníci, stredná trieda a priemysel potrebujú slobodu, aby mohli dýchať a nie stále nové nariadenia a aroganciu.

💬 Smiech „zelených“? Tak si Vás pamätáme! Ľudia si dobre všímajú ako tu reagujete. Ale je to Vaša politika, ktorá tlačí krajinu k múru.

💬 Ak nie ste ochotní to zmeniť, potom ODSTÚPTE! Pretože to by bol najlepší balík úľav pre tento štát!

Alice E. Weidel je nemecká politička a líderka strany Alternative für Deutschland (AfD). Kritizuje imigračnú politiku Angely Merkelovej a je presvedčená, že Nemecko by malo odstúpiť od jednotnej meny euro. Obhajuje ekonomický liberalizmus, zníženie daní, zrušenie dane z dedičstva a za vzor označuje Margaret Thatcherovú.

Ďalšie prejavy jej kolegov v Európskom parlamente sú tu:

Viac informácií a pozorovaní európskej a zahraničnej politiky tu:

🔹 Instagram: https://www.instagram.com/mariandurisofficial

🔹 YouTube: https://www.youtube.com/marianduris

🔹 TikTok: https://www.tiktok.com/@marian_duris

🔹 Telegram: https://t.me/marianduris