Miroslav Urban (REPUBLIKA): Zákaz dovozu diamantov z Ruska


🇪🇺 uvažuje o zákaze dovozu diamantov z Ruska. To už Rusko a ani my nezvládneme 😁.

Jedným z najväčších diamantových obchodných centier na svete sú belgické Antverpy 🇧🇪 (už od 14.storočia). Prím v tomto remesle v Antverpách hrajú po stáročia megaúspešní majstri svojho remesla – židovskí obchodníci.

🇸🇰Slovensko sa v priebehu pár mesiacov od začiatku vojny na Ukrajine pripojilo k protiruským sankciám, a výsledok – inflácia, drahé energie, zastavenie hospodárskeho rastu, zatváranie podnikov, strata konkurencieschopnosti, obrovské zadlžovanie, ekonomický úpadok… Odmietame z Ruska zemný plyn, ropu… prakticky všetko. A aj to málo čo sme do Ruska vyvážali sme stopli, čo tam že sme prišli o ruský trh, musíme vraj držať pohromade – “celá” Európa a “demokratický” svet 😄

Na druhej strane tak ako pokračuje obchod s ruskými diamantmi tak v Rusku ďalej podniká švajčiarska firma Nestlé, rakúska Raiffeisen bank, Mondeléz, Procter @ Gamble atď atď.. 🖕

Naše mikrostrojárske podniky ale obchod s Ruskom museli zanechať.

Iným sa zase veľmi veľmi darí v predaji zbraní 👏🇺🇲. Congratulation. Peniaze predsa len nesmrdia.

Sú štáty, národy, ktoré myslia v prvom rade na seba, svoje záujmy, svojich obyvateľov… Slovensko a Slováci medzi tie štáty či národy nepatria.

Je čas na suverénnu zahraničnú politiku.

Myslime na budúcnosť Slovenska, aby sme tu ako národ a štát boli aj o tisíc rokov, učme sa od šikovnejších. Nejde len o národný ekonomický, kultúrny, vzdelanostný rozvoj, pripomeňme si i migračnú politiku Austrálie, či Japonska… aj oni si nahovárajú že majú “demokraciu”.

Vo svete kde vládne pokrytectvo a peniaze musíme hrať s rovnakými kartami (hoc i falošnými, bohužiaľ).