Miroslav Urban (REPUBLIKA): Slovensko – súčasť britského impéria?


V mainstreamovej tlači sú prakticky každý deň zverejňované názory britských politológov, vojenských komentátorov. Briti už minimálne 85-krát zverejnili informácie že Rusom došla munícia (“dôveryhodné” informácie asi ako zbrane hromadného ničenia v Iraku), britská rozviedka má zaručené informácie o smrteľnej chorobe Putina… Slovenskí mainstreamoví hltači zaručených správ úplne podľahli britskej propagande.

Druhým extrémom Slovákov je absolútne nekritický “vzťah” k britskej kráľovskej rodine. Nikdy som tomuto čudnému obdivu nerozumel. Je to nostalgická spomienka na detstvo s magickými rozprávkami o princoch, princeznách a jednorožcoch alebo je to geneticky podmienený komplex Slovákov byť navždy len sluhom, otrokom a klaňať sa iným?

Obdivovaný princ Harry, ktorý sa v minulosti preslávil obliekaním nacistickej uniformy (na “karneval”), sa tentokrát blysol spomienkami ako v Afganistane zabil 25 talibancov, ktorých nevnímal ani ako ľudí Pochválil sa i užívaním kokaínu. No parádny príklad pre mládež v Británii i na Slovensku.

Nebohá princezná Diana je na Slovensku uctievaná ako svätá len preto že z kráľovských miliónov utratila pár centov na charitu, motkala sa popri mínových poliach v Kambodži či Laose, kde jej dar prispel k odmíňovaniu možno 0.01% územia pokrytého mínami.

RTVS v priamom prenose vysielala pohreb kráľovnej Alžbety Druhej, to je mi záhada prečo…

Škoda spomínať kráľa Edwarda Ôsmeho, veľkého obdivovateľa Adolfa Prvého z Nemecka.

Mediálna znôška nepodstatných hlúposti spravila z obyvateľov Slovenska popletených obyvateľov Commonwealthu ? Z idiotov celebrity… Zo Slovákov hlupákov…

Už len čakám kedy bude pani Č. z paláca kričať: “God Bless Karola Tretieho” (chudáčisko, konečne na dôchodku dostal prácu, predtým ako sa stal kráľom sme mu hovorili Charles).