Miroslav Urban (REPUBLIKA): Slová za 20 000 eur


“Zaumienila si mediálna tvár Covid-19 epidémie pán doc. MUDr. Peter Sabaka, PhD. z Bratislavy existenčne ničiť ľudí, ktorí nezdieľajú jeho názory alebo s ním nesúhlasia? Extrarýchle rozhodnutie či skôr absurdný precedens vysokej pokuty voči poslancovi NR SR Milanovi Mazurekovi sú cestou ako umlčať ľudí s iným názorom? Je toto cesta ako si majú lekári „privyrábať“ napríklad na dovolenku , či na nové auto? Tento precedens poukazuje na ďalšie delenie našej spoločnosti- na rovných a ešte rovnejších. Rovnejších, ktorých nemožno za žiadnych okolností kritizovať, a ostatných -tzv. „rovných“, ktorí majú byť ticho a držať „krok“.

V slabej chvíli si občas zapnem slovenské TV spravodajstvo (ako poslanec musím bohužiaľ sledovať aj mainstreamovú propagandu) a pán doktor bol v TV spravodajstve viac ako doma, je zaujímavé že Covid-19 epidémiu najčastejšie komentoval práve on- sekundárny lekár s praxou na infektologickej klinike len pár rokov (od roku 2017), to v Bratislave nemajú primára či prednostu?

Neskôr som zneistel pri jeho podivuhodnom odhade 10.000 nových mŕtvych pacientov na Covid-19 v novembri t.r., nie som dátový analytik ale tento odhad mi vtedy prišiel značne prestrelený (čo sa nakoniec i potvrdilo). Nebolo cieľom jeho nezmyselného odhadu či skôr hoaxu len vystrašiť ľudí?

Pána doktora ako úspešného bojovníka proti Covidu, proti „hoaxom“ (ktoré zdá sa šíri i on) s neskutočne rýchlymi finančnými bonusmi by som poprosil aby sa pokúsil zabezpečiť také rýchle „odškodné“ i pozostalým, ktorých príbuzní sa nakazili infekciou vo svojom zamestnaní (zdravotníci) a umreli alebo i pozostalým po pacientoch, ktorí sa prišli do nemocníc liečiť na iné ochorenia, avšak v zdravotníckom zariadení sa nakazili Covid-19 infekciou, ktorá sa stala pre nich smrteľnou.

Súdna moc, vládni politici a médiá sú na jeho strane, nech sa páči. Držím palce ak za „slová“, ktoré sa mu nepáčia, dokázal vysúdiť 20.000 euro, tak som zvedavý, koľko euro má podľa neho hodnota ľudského života!?

V kovidovej dobe si dovolím na záver ešte pár slov o Covid-19- čísla infekcie klesajú a blížiaci sa variant omikron je síce infekčnejší ale menej zabíja (dobrá správa)- dáta z Juhoafrickej republiky, môžeme tak predpokladať že tento vysokoinfekčný ale menej smrteľný variant perspektívne úplne vytlačí smrteľnejší variant delta a snáď si už od Covid-u vydýchneme.

Prajem pevné zdravie v Novom roku.”