Miroslav Urban (REPUBLIKA): Slepota západnej civilizácie


alebo keď dvaja robia to isté, ale my to nevidíme…

Rusko by malo byť za vedenie útočnej vojny na Ukrajine vylúčené z Bezpečnostnej rady OSN, povedal vo svojom prejave v New Yorku predseda Európskej rady Charles Michel (že to hovorí práve politik z krajiny – Belgicka, kde boli ešte v roku 1958 ľudské ZOO s černochmi ma už ani neprekvapuje).

A kde bola EÚ a jej predstavitelia doposiaľ ? Spali spánkom čestných a spravodlivých?

Keď USA i GB viedli vojny v Iraku, Afganistane, Sýrii, Líbyi, Vietname, Grenade atď. atď. neboli to azda tiež útočné vojny ?

Už sa nepretvarujme že Európa a USA je niečo viac ako zvyšok sveta. Bezpečnostná rada OSN je bohužiaľ už prežitok situácie vo svete po druhej svetovej vojne. Už dávno mali byť v Bezpečnostnej rade vymenené Francúzsko i Veľká Británia…

Stále miesto by tam mal mať každý kontinent – Južná Amerika i Afrika a pochopiteľne i India, či reprezentanti moslimského sveta. Francúzsko či Britániu by mali nahradiť napríklad Brazília či Južná Afrika alebo Egypt, Nigéria..

Argument že európske krajiny sú bohatšie, “demokratické” a majú väčší význam pre “spravodlivý chod” sveta sa stáva minulosťou.

Svet sa mení a éra jednoznačnej dominancie západu – USA a Európy končí.. Taká je realita, podporou vojny na Ukrajine a odstrihnutím Európy od Ruska sme si strelili do vlastnej nohy…