Miroslav Suja (REPUBLIKA) si zastal protestujúcich občanov pred správou TANAPu vo Svite! Zasahovala však aj polícia!


BUDAJ CHCE ZLIKVIDOVAŤ PRÁCU TISÍCOV ĽUDÍ NA VIDIEKU! A ODMIETA O TOM S NIMI DISKUTOVAŤ!

„Dnes sme sa zúčastnili protestu občanov pred správou TANAPu vo Svite. Ťažko pracujúci ľudia z vidieka, živiaci svoje rodiny, ako aj tvoriaci pracovné miesta sa postavili proti šialenej novele z dielne Budajovho rezortu, ktorá zásadne mení kompetencie rezortov a následne aj zonáciu lesných a ďalších pozemkov.

Tisíce ľudí, ktorí tam pracujú tak môžu ostať bez práce v mene ideológie niekoľkých ekofanatikov, pre ktorých je život medveďa viac ako život človeka, a ktorí neváhajú zničiť spôsob života, ktorý tu ľudia pestujú po generácie. Budaj a jeho blázni postupne vytvoria z vidieka akýsi skanzen a všetkých by najradšej nahnali pracovať do fabrík v mestách. A všetko to robia bez diskusie s tými, ktorých pripravia o všetko!

Ani mňa, ako poslanca a podpredsedu výboru NR SR pre pôdohospodárstvo, nechceli pustiť do vnútra a musel som sa na “diskusiu” dostať nasilu. Akýkoľvek iný názor odmietajú a celé generácie lesníkov pre nich predstavujú len zločincov…

Takto sa však na ľudí nazerať nesmie! Odmietame to rovnako ako ľudia, ktorých sa to bytostne dotýka a žiadame stiahnutie tejto bláznivej novely z rokovania parlamentu.

Keby bola pravda na ich strane, debaty by sa nebáli a nezamkli by sa pred verejnosťou,” uvádza poslanec NR SR Miroslav Suja.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *