Miroslav Suja (REPUBLIKA): Hnutie Republika iniciuje zvolanie mimoriadnej schôdze


Hnutie Republika iniciuje zvolanie mimoriadnej schôdze Národnej rady Slovenskej republiky za účelom odvolania ministra životného prostredia Budaja za absolútne nezvládnutie situácie pri manažmente medveďa hnedého.

Les ako miesto pre rekreáciu, zber plodov, oddych….a pre niektorých aj miesto výkonu svojej práce, no vďaka rozhodnutiam ministra Budaja aj miesto boja o holý život. Neviem si predstaviť, čo prežívali títo ľudia, ktorí boli napadnutí medveďom. Do kedy to ešte ekoteroristom z Ministerstva životného prostredia na čele s Budajom bude spoločnosť tolerovať? To už fakt, kým nebude medveď behať po námestí v Bratislave, tak sa situácia nebude riešiť? Tie výhovorky ekoteroristov už prestávajú byť na smiech, tu ide o život. Situáciu je potrebné bezodkladne riešiť!!

V pondelok 9.5. napadla medvedica lesníka v katastri obce Očová. V stredu 11.5. napadla medvedica v blízkosti hotela Poľana pri Hriňovej dvoch turistov a ten istý deň naháňala medvedica pracovníkov MŽP a zamestnancov GR ŠOP na Hradných lúkach (kataster obce Očová).

Kniha Ochrana a manažment veľkých šeliem: https://www.medvede.sk/pdf/Ochrana-manazment-VS-SR.pdf