Milan Uhrík: Vyhral som – rebríček “progresívnosti”


Podľa europoslancov je údajne Uhrík najmenej štvavý europoslanec proti Rusku a Číne a zároveň najviac nesúhlasí s novodobou cenzúrou

Rebríček slovenských europoslancov zverejnil na Denníku N pán Grigorij Mesežnikov v článku.

“Z posledného miesta v rebríčku p. Mesežnikova a Denníka N sa úprimne teším. Prečo? Pretože ten rebríček vyhrali euro-šplhúni na čele s p. Šimečkom, Bilčíkom, Štefancom, Beňovou a pod. Je pre mňa cťou byť na opačnej strane rebríčka ako sú oni.”

Rebríček pána Mesežnikova z Denníka N

“Áno, vôbec sa nestotožňujem s konfrontačnou európskou (v skutočnosti americkou) politikou voči Ruskej federácii. A vždy budem hlasovať za dobré vzťahy s Ruskom.”

“Takisto nesúhlasím so stupňovaním napätia voči Číne. Túto štvavú politiku presadzujú slabnúce USA a EÚ ju slepo nasleduje. Európa je dosť dospelá na to, aby si dokázala budovať vlastné sebavedomé vzťahy s Čínou, a nemusela byť pritom poskokom prezidenta Bidena.”

“No a že neschvaľujem ten progresívny “boj proti dezinformáciám”? Na tom predsa nie je nič zlé. Veď už všetci vieme, že je to len krycie meno pre cenzúru a umlčiavanie kritických názorov. A ja som zásadne za slobodu. Vždy som stál a vždy budem stáť na strane slovenských národných záujmov. Či je to na Slovensku alebo v Bruseli.”