Milan Uhrík (REPUBLIKA): Zopár najväčších politických bizarností z posledných dní


Zdá sa, že svet sa zbláznil. O to viac sa musíme držať zdravého rozumu

1) Rusov majú od útoku na Ukrajinu odradiť sankcie. Medzi najtvrdšie patrí nepochybne rozhodnutie o neodvysielaní najnovšieho Spidermana v ruských kinách a o zmrazení Putinovho majetku v USA (ktorý tam nemá).

2) Je vojna, ale progresívcov trápia najviac chýbajúce záchody pre neutrálne pohlavie v Europarlamente. Áno, o tomto sa fakt hlasovalo – a vďaka hlasom slniečkarov to prešlo. Ten zlý Uhrík bol zas proti.

3) Ale aby sme nekrivdili, progresívci riešia aj problémy utečencov z Ukrajiny. Progresívne Slovensko pomáha zabezpečiť potraty pre ženy a ich zelení kolegovia v Bruseli počas toho spisujú výzvy na zabezpečenie dodržiavania práv domácich zvierat utekajúcich pred vojnou. My v hnutí REPUBLIKA medzitým pomáhame ubytovať už takmer 100 ukrajinských matiek a detí.

4) Geopolitická situácia je zložitá, s jej vyriešením si lámu hlavy najväčší štátnici sveta. Nevadí. Čaputovej dcéra Emma im to v relácii RTVS vysvetlí. Veď načo pozývať expertov, keď môžu k téme protekčne pretlačiť do telky prezidentkinu dcéru, ktorá by inak vôbec nikoho nezaujímala? Rodinkárstvo oligarchistického typu je späť.