Milan Uhrík (REPUBLIKA): Slovenskí politici sa sťažujú Američanom na ruskú propagandu


Toto je trápne. Fakt nech už vypadnú z vlády. Tak nejaký vysokopostavený predstaviteľ obrany (môžeme hádať či to bol Naď alebo Čaputová) sa Američanom vraj sťažoval, že na slovenskom Facebooku ich ľudia nemajú radi. A vraj to tu ovláda, ako inak, “ruská propaganda”.

Tak nejakí slniečkarski kongresmani napísali list Zuckerbergerovi, a z toho sa teraz Heger teší ako malé decko.

Vážený pán Heger. Nie, slovenský Facebook neovláda ruská propaganda. Ovláda ho odpor normálnych ľudí proti Vašej neschopnej vláde. Ovláda ho hlas ľudu. Ten, ktorým Vy opovrhujete.

Masmédiá sú skorumpované, alternatívne médiá ste štátnou cenzúrou zakázali, a teraz chcete spraviť to isté aj so sociálnymi sieťami a nástrojmi priamej komunikácie. Čím viac toho však robíte, tým viac Vás ľudia neznášajú.

Skončili ste. Je to len otázkou času. Nezachránia Vás ani slzy u kongresmanov, ani vypisovanie Zuckerbergerovi. Len sa čím ďalej tým viac strápňujete. A spolu so sebou strápňujete, žiaľ, aj celé Slovensko.

Generál Jozef Viktorín k tomu dodal:

Na obrázku môže byť text, v ktorom sa píše „Konečne je Slovensko velmi dôležité pre Kongres USA, ktorý žiada Facebook o preverenie dezinformácií u nás. Mám pre Vás odkaz: Páni kongresmani, už sa konečne zaoberajte sami sebou a netahajte nás do Vašich detinskych spravodajskych hier. Sme totiŽ suverénnym a hrdým národom, a to S Vami alebo bez Vás!“