Milan Uhrík (REPUBLIKA): Pustili sa do mňa ako osy


Predseda hnutia REPUBLIKA na sociálnej sieti priamo okomentoval status kolegu z europarlamentu, ktorý tvrdí, že nastal čas na povinné očkovanie

Poslanec Európskeho parlamentu Michal Šimečka (Progresívne Slovensko) zverejnil na sociálnej sieti status, nesúci jasný odkaz: “NASTAL ČAS NA POVINNÉ OČKOVANIE!”

Píše v ňom, že aktuálna pandemická situácia im už neumožňuje čakať a váhať – “Slovensko musí čo najskôr zaviesť povinné očkovanie pre celú dospelú populáciu, okrem výnimiek zo zdravotných dôvodov. V súčasnosti máme rekordné počty pozitívne testovaných, stúpajúce počty hospitalizovaných a žiaľ, aj mŕtvych. Okrem toho sa však prestáva vykonávať aj necovidová medicína, zatvárajú sa podniky a čakajú nás ďalšie lockdowny. Povinné očkovanie obyvateľstva už nie je o názore, ale o nevyhnutnosti a zodpovednosti voči očkovaným, neočkovaným, ekonomike, ale aj našim zdravotníkom a zdravotníčkam. Vyzývame vládu, aby zaviedla povinné očkovanie bezokladne.”

Tieto slová sa nepáčili jeho kolegovi europoslancovi Milanovi Uhríkovi a zareagoval naň slovami: “Najviac obviňujete všetkých z fašizmu. A pritom zo všetkých máte k typicky fašistickým praktikám najbližšie práve vy. Aké príznačné… Čo spravíte s človekom, ktorý sa nebude chcieť dať zaočkovať? Obušok na krk a injekcia do ramena? Pokuta? Väzenie? Guľka do čela? Či čo presne…? Veď už nebláznite.”

Reakcie ľudí na Uhríkov komentár boli z radov liberálov ostrejšie, no konečnom dôsledku získal väčšiu podporu ako samotný Šimečkov status.