Milan Uhrík (REPUBLIKA): Odmietame agresívnu politizáciu tragickej udalosti v Teplárni.


ODMIETAME AGRESÍVNU POLITIZÁCIU TRAGICKEJ UDALOSTI V TEPLÁRNI

Hnutie 🇸🇰 REPUBLIKA odmieta a odsudzuje akékoľvek formy násilia a protiprávneho konania. Odmietame však aj prebiehajúcu agresívnu politizáciu tohto tragického prípadu.

Na Slovensku sa udeje mesačne zhruba 5 vrážd, a všetky sú z nenávisti alebo afektu 😔 Odsudzujeme rovnako každého páchateľa a každé násilie. Alebo snáď nemá každý ľudský život rovnakú hodnotu?

Odmietame aplikovanie kolektívnej viny na všetkých kritikov LGBT ideológie. Taktiež sme už znechutení pokrytectvom progresívnych politikov. Keď asociál z osady podreže slušného človeka, tak sú všetci ticho. Keď sa stane tragédia v bratislavskej 🏳️‍🌈 Teplárni, tak médiá sa idú zblázniť a politici sa predbiehajú, kto vyzve k tvrdším krokom. Nie je to spravodlivé voči obetiam ostatných vrážd.

Pokiaľ ide o agresivitu vyvolávanú politikmi, na ktorú teraz upozorňuje prezidentka Čaputová, tak nikto nebičuje verejné emócie viac ako arogantný Naď a Matovič. Nikto nevniesol do politiky a spoločnosti viac hnevu a nenávisti.

Ak chce prezidentka Čaputová riešiť polarizáciu, tak nech začne tam. A nech sama nerozdúchava emócie kritikou a škatuľkovaním všetkých slušných, konzervatívne zmýšľajúcich ľudí, ako to práve robia jej progresívni politickí súdruhovia.