Jozef Viktorín (REPUBLIKA): O politikoch, ktorí rozdeľujú spoločnosť


Nikto nie je určite spokojný s tým, čo sa na Slovensku deje. Ale poďme sa zamyslieť, že prečo a komu to vyhovuje. Čítal som komentáre a „hejty“ médií. Do toho vyjadrenie premiéra Hegera, že sociálne siete sú agresívne a pod.

Tak mu chcem pripomenúť. Pán Heger, ste to Vy, kto vytvára takýto obraz v spoločnosti. Viete prečo? Lebo Vaša obohraná terminológia o „fašistoch a extrémistoch“ v každom druhom vystúpení a osočovanie každého občana, ktorý s Vašou vládou nesúhlasí, len posilňuje polarizáciu spoločnosti a de facto aj agresivitu skupiny ľudí. A Vy, namiesto upokojovania, znovu len zneužívate mediálny priestor. Topiaci sa slamky chytá, hovorí sa.

Nejde Vám to. Neviete vládnuť. Potom už zostáva iba mediálny marketing. Zaujímavé, že „zlí“ sú podľa Vás iba v opozícii. Do vlastných radov nepozeráte? Rôzne primitívne krúpy alebo Naď, ktorý opovrhuje ľuďmi výrazmi ako dezolát a opica. Čo myslíte? Nie je spúšťačom agresie takéto vyjadrenie? A do toho slovenské médiá. Obvyklé využívanie kolektívnej viny.

Veď tu ide o vyhasnuté ľudské životy! A nie o politiku. Rozumiem, že „slušní“ vo vláde sú v koncoch a neštítia sa (spolu s tými za 500 mesačne) zneužiť ani smrť človeka.

Takže pán Heger. Vy, Matovič, Naď a ostatní koaliční „spiklenci“, ste tí, ktorí spoločnosť rozdeľujete a nespájate. Ruku na srdce. Niekedy ani neviete, čo hovoríte. A pani prezidentke pripomínam, že to nie je iba o niektorých politikov, ale o konkrétnych a aj som ich menoval. Nezabúdajte.